27 goli w minionej kolejce Ekstraklasy

start / Aktualności

Pierwszy tydzień czerwca to już historia. Na brak piłki nożnej nie możemy już narzekać, ponieważ transmisje spotkań kilku lig europejskich pokazywane są w polskich telewizjach właściwie codziennie. W piłkę grają już w Niemczech, Austrii, Czechach i Danii, a w minionej kolejce Ekstraklasy obejrzeliśmy aż 27 goli! W nadchodzącym tygodniu do gry wkracza kolejny po Bundeslidze uczestnik TOP 5 - La Liga, która przywita nas pasjonującymi derbami Sewilli. Tymczasem wracamy do najciekawszych wydarzeń ubiegłego tygodnia.

Rekord Bundesligi. Najmłodszy strzelec gola w historii
Florian Wirtz został w sobotę najmłodszym strzelcem gola w historii Bundesligi. Pomocnik Bayeru Leverkusen trafił do siatki Bayernu Monachuim mając 17 lat i 34 dni. Jego zespół przegrał 2:4 i nie zdołał awansować na czwarte miejsce w tabeli.

Borussia Dortmund - Hertha BSC 1-0 w meczu 30. kolejki Bundesligi
Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie jako kapitan BVB, a Krzysztof Piątek wszedł na boisko z ławki rezerwowych Herthy. Powody do zadowolenia ma tylko ten pierwszy - Borussia pokonała Herthę 1-0 w meczu 30. kolejki Bundesligi.

Trenerskie doświadczenie w pracy ze skrzatami. Nowy cykl w "Jak uczyć futbolu?"
Częstym problemem wielu początkujących trenerów w pracy z najmłodszymi dziećmi jest to, że chcą z nimi pracować jak z dorosłymi. Dlaczego tak ważnym jest, by tego nie robili? Na to pytanie odpowiedział między innymi Piotr Lewandowski z Football Academy Szczecin.

Zwycięstwo rzutem na taśmę. Arka pokonuje Śląsk
Arka Gdynia długo przegrywała, ale końcówka spotkania należała do niej. Wygraną ze Śląskiem Wrocław w 28. kolejce zapewnił Marko Vejinović, który dobił swój rzut karny w ostatniej minucie meczu.

Klasyk dla Wojskowych. Legia mistrzem sezonu zasadniczego
W hicie PKO Ekstraklasy Legia pokonała Wisłę (3:1), choć do przerwy przegrywała 0:1. Osłabionym krakowianom sił i pomysłu starczyło tylko na 45 minut. Po tej wygranej warszawianie są już pewni pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym.

Sprzedawca dymu spotyka sprzedawcę marzeń. Guardiola znowu szuka inspiracji
Przejechał za piłką pół świata, od Hiszpanii przez Meksyk po Chiny. Z zawodu przegrany trener, z wyglądu brak łata, po godzinach filozof i mentor Pepa Guardioli. Juanma Lillo, piłkarski szarlatan, rozpoczyna pracę w Manchesterze City. Alchemia futbolu dopiero się zacznie.

Letnie półkolonie w Twoim mieście z Football Academy
Lato spędzane w mieście wcale nie musi oznaczać nudy, ani marnowania czasu przed monitorem komputera. Wakacje to czas, na który każdy przedszkolak i uczeń czekają cały rok. Warto zatem pomyśleć jak dzieci mogą wykorzystać ten czas, aby nie był on stracony, a przyniósł kolejną dawkę wspomnień i zagwarantował dalszy rozwój sportowy.

Dla spragnionych kolejnych sportowych emocji już jutro rusza kolejna kolejka Ekstraklasy, a w niej Derby Śląska, czyli pojedynek Mistrza Polski Piasta Gliwice i Górnika Zabrze.