Giganci, szczyt i dwie wieże - grywalizacja w szkółce piłkarskiej

start / Aktualności

Giganci, szczyt i dwie wieże - grywalizacja w szkółce piłkarskiej

Powoli, ale jednak wielkimi krokami zbliżamy się do końca drugiego sezonu grywalizacji. Za nami jeden z najważniejszych miesięcy tej rywalizacji - czerwiec, w którym to odbył się IX Finał Mistrzostw Polski Football Academy, a to często rozstrzygnięcia podczas tego turnieju, decydują o ostatecznej klasyfikacji końcowej. Czy będzie tak również i w tym przypadku? 

POJEDYNEK GIGANTÓW 

Grywalizacja Football Academy to relatywnie nowy projekt, który wkrótce zakończy swój drugi pełny sezon. Mimo to już w tym momencie śmiało możemy powiedzieć, że przez ten czas w naturalny sposób wyklarowało się kilku liderów tego projektu. Dwóch z nich to tytułowi giganci drugiego sezonu, którzy toczą ze sobą zażarty bój o miano najlepszego zawodnika w sezonie 2021/2022. 

Zwycięzca czerwcowego rankingu zawodników z rewelacyjnym wynikiem 2044 FA Coins zostaje reprezentant Football Academy Leszno - Gabriel Dłubak! Jak tak dalej pójdzie i nasz młody zawodnik utrzyma taką dyspozycję, być może dołączy do kolonii brazylijskich Gabrieli w Arsenalu Londyn 😎. Gabriel jest również aktualnym liderem drugiego sezonu grywalizacji, ale nie ma się co dziwić, skoro ostatnie tygodnie w wykonaniu tego piłkarza były wręcz spektakularne - II miejsce na Turnieju Kadr Regionalnych w Jarocinie i tytuł najlepszego strzelca turnieju oraz mistrzostwo Polski w kategorii U-10 i tytuł najlepszego zawodnika turnieju. WOW! 🔥 Notesy skautów płoną. 

W czerwcu tuż za plecami Gabriela uplasował się aktualny wicelider drugiego sezonu, reprezentujący Football Academy Opole - Antoni Ćwikła! Ależ Ci chłopcy walczą o tytuł, a walka trwać będzie jeszcze tylko przez 52 dni! Antek podobnie jak jego rywal z Leszna zaliczył ostatnio świetny czas, ponieważ wraz ze swoją drużyną został wicemistrzem Polski w kategorii U-10 i zgarnął nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju oraz zwyciężył w Turnieju Kadr Regionalnych, zdobywając nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika rozgrywek! 🔥 Jak widać, chłopaki idą łeb w łeb i tytuł najlepszego zawodnika drugiego sezonu grywalizacji do końca będzie na szali. A może wyłoni się ktoś zza pleców na ostatnich metrach? Być może będzie to Stefan Stawiński, który w czerwcu wskoczył na podium, zdobywając aż 1705 FA Coins. Reprezentujący FA Opole zawodnik poza doskonałym wynikiem sportowym popisał się także apelem do rodziców w trakcie ceremonii otwarcia IX Finału MPFA.

Gratulacje dla wszystkich zawodników, a do trzech najlepszych wysyłamy odpowiednio kompletny strój zawodnika, kartę zawodnika i piłkę FABALL. 🪂

SPOTKANIE NA SZCZYCIE 

Równie dobrze w tym miejscu moglibyśmy użyć dokładnie tego samego tytułu, którego użyliśmy w rankingu zawodników. "Pojedynek gigantów" z pewnością oddaje walkę, którą toczą między sobą Seweryn Łysoń i Dawid Urbański w drugim sezonie grywalizacji. Reprezentujący FA Opole trener Seweryn wygrał Turniej Kadr Regionalnych, na którym drugie miejsce zajął trener Dawid z FA Leszno, by parę tygodni później zająć drugie miejsce podczas MPFA i tym razem ustąpić miejsca tylko rywalowi z Leszna! 🔥 Nawet gdybyśmy chcieli, nie wymyślilibyśmy sami takiego scenariusza. 

W czerwcowym rankingu grywalizacji górą był Seweryn Łysoń, który zgromadził zawrotną liczbę 4982 FA Coins i tym samym utrzymał również prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu 2021/2022, w której drugie miejsce zajmuje... Dawid Urbański! Trener mistrzów Polski FA U-10 zdobył 4720 FA Coins i umocnił się na drugim miejscu w sezonie drugim. Trzecie miejsce i rewelacyjny wynik 4420 FA Coins należy do trenera Michała Piekarczyka z FA Opole, który debiutuje w naszym zestawieniu. Kto wie, może w przyszłym sezonie dołączy do rywalizacji na stałe? 

Przypominamy, że zwycięzca drugiego sezonu grywalizacji może liczyć na zagraniczny staż trenerski w topowym europejskim klubie! Gra jest warta świeczki. 🔜

DWIE WIEŻE 

W naszych raportach grywalizacji używaliśmy już przeróżnych porównań - od pojedynku Hamiltona z Verstappenem po pasjonującą rywalizację o mistrzostwo Anglii pomiędzy Liverpoolem i Manchesterem City. To jednak jest Football Academy, a ten pojedynek jest na tyle pasjonujący, że nie będziemy go do niczego porównywać.

Football Academy Opole vs Football Academy Leszno to najczęściej przewijająca się rywalizacja w drugim sezonie grywalizacji. Końcówka jest doprawdy szalona i jak dotąd zwycięsko wychodzi ośrodek z województwa wielkopolskiego, który ponownie rozbił bank podczas MPFA, sięgając po trzy medale w trzech kategoriach wiekowych - złoto w U-10, srebro w U-9 i brąz w U-11! 🏆 Ten spektakularny wynik najbardziej utytułowanego sportowo ośrodka Football Academy przełożył się na 34503 FA Coins w czerwcu i jednocześnie obronę pierwszego miejsca w klasyfikacji sezonu. Ośrodek z Opola również wykonał doskonałą pracę, która przełożyła się na 27524 FA Coins i obronę drugiego miejsca w sezonie 2021/22, jednak różnica między miejscem pierwszym i drugim się powiększyła. Na trzecim miejscu uplasował się ośrodek, który dotarł do IX Finału MPFA w każdej kategorii wiekowej, zajmując odpowiednio trzecie, szóste i ósme miejsce. Mowa tu o oddziale FA Warszawa, który z wynikiem 12546 FA Coins dokłada kolejny brąz do swojej kolekcji! 

Przed nami dwa finałowe miesiące, które wyłonią zwycięzców w każdej z klasyfikacji. Nie możemy się doczekać, a Wy?

KOLEJNE NAGRODY DO ZDOBYCIA 

Zakończył się kolejny miesiąc grywalizacji, ale sezon wciąż trwa! Nie rezygnujemy z aktywności fizycznej, analizujemy projekt grywalizacji i walczymy o nagrody z kolejnych miesiącach. 

Tu znajdziecie niezbędne informacje (kliknij).

#ZostańCzęściąGry

<< wstecz dalej >>

udostępnij