Podsumowanie weekendowych rozgrywek

start / Aktualności

Kolejny piłkarski weekend za nami.

W sobotę 10 maja na boisku w Komprachcicach odbył się II turniej w ramach fazy finałowej opolskiej ligi Orlików. Nasza drużyna rozpoczęła zawody od dobrej gry i pewnego zwycięstwa nad gospodarzami imprezy 3:0. Niestety, ale w kolejnych meczach obraz naszej gry wyglądał „tragicznie”, czego efektem są dwie bolesne porażki, odpowiednio z Rodłem Opole 5:2 oraz z ASD Gwardią Opole 4:1. Z taką grą i z takim podejściem nie mamy czego szukać w rywalizacji z mocnymi drużynami. Brakowało nam tego dnia kreatywności i aktywności w grze ofensywnej a zachowania w obronie dalekie były od minimum przyzwoitości. W sobotę kolejny turniej i szansa na to aby zaprezentować się na miarę swoich możliwości.

Tego samego dnia w Krapkowicach, grupa prowadzona przez trenera Michała rozegrała mecze towarzyskie z Odrą Opole oraz Spaiders Krapkowice. Z relacji trenera, chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, prezentując szybki ,pomysłowy i skuteczny futbol. Forma sparingowych spotkań jest bardzo skutecznym i dynamicznym sposobem aby w niedługim czasie być cały czas w ruchu i cieszyć się grą. Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę w Centrum Sportu w Opolu.

Z kolei w niedzielę, nasze dwie drużyny Brazylia (r.2007/08) oraz Nigeria (r.2003) rozgrywały II rundę w ramach turnieju Deichamnn. Zespoły Polski (r.2005/06) oraz WKS (r.2004) ze względu na obowiązki komunijne pauzowały.

Brazylijczycy w pierwszym meczu pokonali wysoko Holandię (ASD) 8:3 oraz ulegli Polsce (Rodło) 5:3, po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu.  W grze naszych najmłodszych widać ogromną pasję i chęć zdobywania goli. Każda akcja okraszona jest dopingiem niezastąpionych rodziców, którzy w dniu turnieju ubrani są żółto-zielone barwy „kraju kawy”, trzymając w rękach ogromną flagę.

Nigeryjczycy odnieśli komplet zwycięstw, odpowiednio z Argentyną (MKS Kluczbork) 3:2, z USA 10:0 (MKS Wołczyn), z Polską 6:1 (Swornica Czarnowąsy) oraz z Kolumbią 12:0 (Odra Opole). W porównaniu do sobotniego występu w lidze Orlika, nasza gra wyglądała wręcz wzorowo. Nikomu nie przeszkadzała piłka, każdy wiedział co do niego należy i co najważniejsze, nikt nie odpuszczał. Momentami ręce same składały się do oklasków. Taką drużynę chcielibyśmy widzieć zawsze. Brawo!!!

Dziękujemy Pani Agnieszcze Sawickiej za kapitalne zdjęcia. Ich poziom jest tak dobry jak niedzielna gra Brazylijczyków i Nigeryjczyków :)