Relacja z charytatywnego turnieju k. Nakła

start / Aktualności

Relacja z charytatywnego turnieju k. Nakła

 

W minioną niedzielę nasi młodzi piłkarze uczestniczyli w turnieju organizowanym przez FA Nakło. Dla większości z nich był to debiut na tego typu imprezie. Nasi dzielni mali piłkarze podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe - kategoria 2004 i młodsi oraz 2006 i młodsi - i od początku wiedzieliśmy, że dane im będzie rywalizować z chłopcami starszymi często o dwa, a nawet trzy lata(!). Taka różnica wieku i warunków fizycznych okazała się zbyt duża i nasi podopieczni skazani byli na nierówną walkę, a mimo to wykazali się ogromną odwagą, ambicją i nieustępliwością. Nic nie robiąc sobie z przewagi rywali starali się z całych sił, nie tracili dobrego humoru i nie poddawali w najtrudniejszych momentach. Grupie młodszej udało się nawet wygrać jeden mecz (1-0) z FA Toruń, a strzelcem "złotego" (bo jedynego w całym turnieju) gola został Krzysiu Surdykowski! Natomiast, dzielnie walcząca drużyna z grupy starszej zanotowała jeden bezbramkowy remis, a w pozostałych spotkaniach ambitnie walczyła do ostatniego gwizdka sędziego o choćby honorowego gola. Tym razem jeszcze nie wyszło, ale jesteśmy pewni, że w przyszłości, rywalizując z rówieśnikami pokażemy pełnię naszych możliwości, a te trudne mecze 'zaprocentują' w kolejnych rozgrywkach.

 

FA Piła dzielnie reprezentowali:

Krzysiu Surdykowski, Wiktor Hałas, Tymon Grochowski, Jędrek Komorowski, Kevin Ciszek, Nikodem Mazalewski, Marcel Pietrasik, Marcin Machowski, Cyprian Badziński, Maks Żybort, Stasiu Pietrzak, Robert Piasecki, Mateusz Nowacki, Mikołaj Gawdzis.

 

Wszystkim Piłkarzom, ich Rodzicom i kibicom dziękujemy za uczestnictwo w rozgrywkach i życzymy wielu powodów do radości w kolejnych meczach, które już wiosną zorganizujemy na otwartych boiskach! "laugh"

 

 

Turniej miał charakter charytatywny i nie wynik meczy, lecz pomoc 4 – letniej Mai i 10 – letniej Weroniki była priorytetem. Podczas turnieju, a także z wpisowego udało się zebrać łącznie 3200 złotych na leczenie dziewczynek.

<< wstecz dalej >>

udostępnij