WAŻNY KOMUNIKAT

start / Aktualności

WAŻNY KOMUNIKAT

Szanowni Państwo

Bardzo nam przykro, ale wspólnego wyjścia na mecz otwarcia EURO 2012 pomiędzy Reprezentacją Polski i Grecji nie będzie. Żyjemy w takich czasach i w takim, a nie innym kraju, mieście gdzie biurokratyzacja i niekompetencja wielu osób przyczynia się do takich nieprzyjemnych sytuacji. Czujemy się bardzo niekomfortowo pisząc tą informację bo zawiedliśmy nasze dzieciaki oraz Państwa, a ponadto - niestety zmuszeni jesteśmy zachować  w tej całej sytuacji odpowiedni dystans oraz słownictwo by nikogo nie urazić.

Football Academy kolejny raz pokazała, jak dużą i zwartą piłkarską rodzinę tworzy. Chęć uczestnictwa w wspólnym oglądaniu meczu wyraziły 152 osoby oraz kolejnych 13, które spóźniły się z wysyłką potwierdzenia (do godziny 15:00).

Niestety, okazuję się, że nasze miasto, które reklamuje się sloganem „miasto bez granic” kolejny raz potwierdza, że granice przyzwoitości i dobrego smaku nie są mu znane. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z organizatorami, przekazaliśmy po weekendzie (2-3.06) Informacje, o liczbie osób z Football Academy, chętnych do obejrzenia meczu. Liczba 152 wejściówek wywołała niemałe zdziwienie ze strony organizatora, ale nie zamierzamy nikogo przepraszać za liczbę dzieci, trenerów czy rodziców związanych ze szkółką, tym bardziej, że żadnych limitów nam nie określono. Mało tego, zostaliśmy zaproszeni na 12 czerwca do prezentacji naszej szkółki w formie przykładowej jednostki treningowej właśnie w opolskim amfiteatrze, gdzie wyświetlany będzie kolejny mecz w ramach EURO 2012 z udziałem Polaków. Wcześniej pokazać ma się tam rónież Odra Opole oraz Rodło Opole.

Wczoraj tuż przed 15:30 otrzymaliśmy informację, że liczba wejściówek dla wszystkich zaangażowanych klubów wymienionych powyżej zredukowana została do 30sztuk/klub (!), a decyzję taką podjął nasz prezydent. Po próbie rozmów z organizatorami z Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Opole oraz NCPP - nie otrzymaliśmy wcześniej obiecanych wejściówek. Warto odnotować, że organizator imprezy ze strony wspomnianego wydziału otrzymał ich 500, z czego klubom przekaże łącznie zaledwie 90 darmowych biletów.

Cała ta sytuacja pokazuje jak w naszym mieście traktuje się kluby, osoby, a przede wszystkim dzieci, dla których cały świat to piłka nożna. Bierzemy udział w wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, reprezentując nasze miasto, sami jesteśmy organizatorami wielu imprez sportowych w tym m in, ostatnie „MINI EURO 2012”, którym miasto chwaliło się na swojej stronie internetowej. Bierzemy także udział w wielu inicjatywach, jak chociażby ostatnie DNI OPOLA, jesteśmy zaangażowani w utworzenie MKS-u Opole, a traktuje się nas w naszym odczuciu w bardzo nieodpowiedni sposób. Czy nikt w Opolu nie widzi i nie czuje potrzeby by zarażać pasją najmłodszych adeptów piłki nożnej choćby w tak prosty sposób jak udostępnienie darmowych wejściówek na pokaz meczu z amfiteatrze? Jak mamy zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jak wpłynąć na rodziców by dzieci trenowały piłkę nożną, gdy w przeddzień największej imprezy sportowej w historii naszego kraju, władza naszego miasta mówią nam „NIE, nie dostaniecie 152 wejściówek, ale możecie od 15:30 stać w kolejce w amfiteatrze to może się uda”.

Po co nam ich 30? Co mamy z nimi zrobić?

Bardzo przepraszamy nasze dzieciaki, przepraszamy Państwa za całe zamieszanie. Jest nam przykro i głupio. Miało być wspólne świętowanie otwarcia EURO 2012, a został jedynie ogromny niesmak.

 

PRZEPRASZAMY

<< wstecz dalej >>

udostępnij