Koniec serii Lewandowskiego, demolka i gol młodzieżowca

start / Aktualności / Prasówka FA

Kolejny intensywny tydzień z udziałem polskich piłkarzy na europejskich boiskach, który przyniósł kilka historycznych wydarzeń. Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego pierwszy raz od ponad 7 lat, a Jan Bednarek zanotował najgorszy występ w karierze prokurując rzut karny, strzelając bramkę samobójczą i dokładając do tego czerwoną kartkę.

Totalna demolka! 9:0! Manchester United zmiażdżył Southampton. Katastrofa Bednarka
Manchester United zdemolował na własnym stadionie Southampton aż 9:0. Goście od 2. minuty grali w osłabieniu, po tym, gdy czerwoną kartkę zobaczył debiutujący w Premier League Alexandre Jankewitz. Fatalny mecz rozegrał Jan Bednarek, który w 86. minucie został wyrzucony z boiska. Wcześniej strzelił także samobója i sprokurował rzut karny.

Everton lepszy od Leeds United. Klich zmieniony w drugiej połowie
W 22. kolejce Premier League Everton okazał się minimalnie lepszy od Leeds United. The Toffees pokonali Pawie 2:1, dzięki czemu awansowali na piąte miejsce. Do 69. minuty w barwach gospodarzy występował Mateusz Klich.

(Photo by Paul Greenwood - CameraSport via Getty Images)

PKO Ekstraklasa. Gol młodzieżowca dał wygraną Pogoni Szczecin. Trwa kryzys Cracovii
Pogoń nadal będzie liderem PKO Ekstraklasy. Szczecinianie wygrali u siebie z Cracovią 1:0, a gola na wagę triumfu strzelił 19-letni Kacper Smoliński. Dla Pasów to trzecia porażka z rzędu.

Lewandowski marnuje karnego, ale Bayern wygrywa
Robert Lewandowski zmarnował karnego, ale Bayern pokonał Herthę 1:0. To pierwsza taka wpadka kapitana reprezentacji Polski od ponad dwóch lat. W drużynie z Berlina zagrał Krzysztof Piątek.

(Photo by Boris Streubel/Getty Images)

Lech wciąż bez przełamania i pogoni za ligowym podium
Lech Poznań bezbramkowo zremisował z KGHM Zagłębiem Lubin w spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy i może zapomnieć o pogoni za ligowym podium.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa za mocna dla Rakowa Częstochowa. "Korekta ustawienia zdała egzamin"
Legia Warszawa pokonała Raków 2:0 w hitowym meczu PKO Ekstraklasy. Wojskowi wygrali po dwóch porażkach w poprzednich starciach. – Zespół prezentował się dobrze, graliśmy bezpiecznie z tyłu, a odważnie, gdy mieliśmy piłkę – podkreślił trener mistrzów Polski Czesław Michniewicz.

(Photo by Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Tygodniówka #55. Bloger, który odmienił los Jamesa Maddisona. Jak Brendan Rodgers wyłowił z sieci taktycznego freaka
W Leicester City pracuje pięciu analityków, każdy z nich ma oczywiście inne zadania – od szczegółowych raportów meczowych, przez indywidualne występy poszczególnych zawodników, po analizę gry kolejnego przeciwnika. Brendan Rodgers to otwarty umysł, który cały czas chce się uczyć. Jeśli zobaczy chłopaka o aparycji studenta informatyki, nie powie mu, żeby trzymał się od futbolu z daleka. Chętnie go wysłucha. Jeden z nich, Jack Lyons, ostatnio może wypinać pierś po ordery.

Premier League: Manchester City rozbił Liverpool w hicie kolejki
Prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Manchester City pokonał na wyjeździe broniący tytułu Liverpool 4:1. w 23. kolejce. To trzecia z rzędu porażka "The Reds" na swoim stadionie.

(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)