"Stara Dama" za burtą, festiwal kartek w Białymstoku, London is red

start / Aktualności / Prasówka FA

Miniony weekend miał wszystko - europejskie puchary, z którymi pożegnała się faworyzowana "Stara Dama", kolejny wielki mecz Erlinga Haalanda, zamieszanie z VAR-em, wielkie derby północnego Londynu, czy festiwal czerwonych kartek w Białymstoku. W Marsylii odbudowuje się Arkadiusz Milik, który zdobył kolejną bramkę, a najlepszy sezon w karierze notuje Piotr Zieliński, który przeciwko AC Milan zanotował już 6 asystę w sezonie.

Liga Mistrzów: Porto w ćwierćfinale po dramatycznej dogrywce. Juventus znów za burtą
FC Porto awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Portugalczycy przegrali wyjazdowy mecz z Juventusem 2:3, ale weszli do kolejnej fazy rozgrywek dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe. Do rozstrzygnięcia sprawy awansu potrzebna była dogrywka, w której obie drużyny strzeliły po jednym golu.

Nieuznany gol, powtórzony karny. "Szalony VAR w Dortmundzie"
Przedziwne sceny w Dortmundzie, gdzie Borussia rywalizowała z Sevillą o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W drugiej połowie sędzia najpierw nie uznał gola Erlinga Haalanda, potem wrócił do sytuacji sprzed kilku minut, by następnie podyktować rzut karny dla gospodarzy. A na koniec jeszcze zarządził powtórkę jedenastki.

(Photo by Alexandre Simoes/Borussia Dortmund via Getty Images)

Hiszpańskie media: Barcelona zasłużyła na więcej, natchniony Navas
Barcelona jedynie zremisowała 1:1 z Paris Saint-Germain w wyjazdowym, rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dla Dumy Katalonii oznacza to pożegnanie się z rozgrywkami, gdyż pierwsze spotkanie przegrała 1:4. Mimo odpadnięcia z rozgrywek hiszpańskie media nie wieszają psów na Leo Messim i spółce.

PKO Ekstraklasa. Festiwal czerwonych kartek w Białymstoku. Jest przełamanie Pogoni
Sędzia pokazał łącznie aż 5 czerwonych kartek! Przez większość meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy z boiska wiało jednak nudą. Ostatecznie jedna składna akcja wystarczyła do wyjazdowego zwycięstwa 1:0 (0:0) Pogoni Szczecin nad Jagiellonią Białystok.

Ligue 1: Marsylia z wygraną, Milik z kolejnym golem (WIDEO)
Olympique Marsylia wygrał 3:1 ze Stade Brest w meczu francuskiej Ligue 1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik, a aż dwa decydujące gole marsylczyków padły w samej końcówce spotkania.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań ostro walczyła z Legią Warszawa. Różnice zrobił jednak Filip Mladenović
PKO Ekstraklasa. Pięć bramek przy Łazienkowskiej. Liderująca Legia Warszawa wygrała z Wartą Poznań 3:2 (2:1). Mecz był całkiem zacięty. O końcowym wyniku zadecydowały dwie bramki i asysta Filipa Mladenovicia.

(Photo by Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Pogrzebane szanse Milanu. Piotr Zieliński jednym z grabarzy
W tę niedzielę Napoli pozbawiło złudzeń Milan i właściwie odebrało mu szansę na mistrzostwo Włoch. Udział w zwycięstwie na San Siro miał Piotr Zieliński, który asystował przy golu.

Aubameyang odsunięty, Son kontuzjowany, Lamela z raboną i... czerwoną kartką. Derby północnego Londynu pełne emocji
Arsenal wygrał 2:1 (1:1) z Tottenhamem w meczu 28. kolejki Premier League. Derby północnego Londynu przyniosły sporo emocji, choć najwięcej mówiło się przed samym spotkaniem o przesunięciu poza pierwszą jedenastkę Pierre'a-Emericka Aubameyanga, gwiazdy Kanonierów.

(Photo by Chloe Knott - Danehouse/Getty Images)