Bardzo wysoki poziom "Od skautingu do Sportingu" - podsumowanie

start / Aktualności

Bardzo wysoki poziom "Od skautingu do Sportingu" - podsumowanie

Legnica, Bolesławiec, Zawiercie, Andrychów i Zamość to miasta, które między 24 a 28 kwietnia przyjęły u siebie wyjątkową piłkarską delegację, składającą się z przedstawicieli Sportingu Clube de Portugal, Football Academy School of Excellence w Szczecinie oraz centrali Football Academy.

Zgodnie z wypracowanym w poprzednich latach scenariuszem, spotkanie w każdym z miast rozpoczęło się od wykładu prowadzonego przez głównego skauta FASE Przemysława Tomkowa, który opowiedział o korzyściach płynących ze współpracy na linii FA - FASE - SPORTING CP oraz przedstawił najmocniejsze strony szkoły mistrzostwa sportowego w Szczecinie. Następnie wybrana grupa zawodników z każdego oddziału odbyła wyjątkową jednostkę treningową, przeprowadzoną przez Joao Furtado - trenera akademii Sportingu Clube de Portugal.

Każdy z pięciu oddziałów Football Academy, które zdecydowały się na udział w programie tej wiosny, stanął na wysokości zadania i zorganizował wydarzenie "Od Skautingu do Sportingu" w sposób wzorowy - powiedział dyrektor sportowy FA Szymon Mlynek. - Każdy miał przygotowaną salę wykładową, odpowiedni obiekt do prowadzenia zajęć treningowych, a na wydarzeniach pojawiły się media: telewizja, radio, lokalne gazety i portale społecznościowe. Managerowie zaprosili rodziców i zawodników uczestniczących w projekcie oraz trenerów zaprzyjaźnionych szkółek piłkarskich. Nie obyło się również bez wizyt lokalnych władz - z zadowoleniem opowiadał uczestniczący w każdym z pięciu wyjazdów Szymon. 

- Projekt w Zamościu został odebrany bardzo pozytywnie. Na sali wykładowej poza zawodnikami i rodzicami pojawili się trenerzy z innych klubów w mieście oraz przedstawiciele Klubu z którym współpracuje FA Zamość - KS Hetman Zamość. Pogoda i humory zawodników dopisały. Zaangażowanie Joao przeniosło się na trenujących i poziom intensywności zajęć stał na bardzo wysokim poziomie. Przemek i Szymon byli podbudowani poziomem sportowym w Zamościu, przez co mieli ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze wyróżniającego się zawodnika. Wybór padł na Cypriana Gębale.

Zgodnie z przyjętym scenariuszem w trakcie każdego z treningów, trenerzy oraz skauci FA, FASE i Sportingu CP bacznie obserwują wszystkich piłkarzy po to, by wybrać tego z największym potencjałem! Na koniec każdej jednostki treningowej wyróżniony zawodnik w Legnicy, Bolesławcu, Zawierciu, Andrychowie i Zamościu otrzymał pamiątkową statuetkę "HOT PROSPECT" oraz w niektórych przypadkach zaproszenie na sprawdzenie się w trakcie testów w FASE!

W Bolesławcu po raz pierwszy w historii statuetkę otrzymała zawodniczka! Poniżej prezentujemy pełną listę wyróżnionych. 

🌟 - Kacper Kujda (Football Academy Legnica) 
🌟 - Zuzanna Droszczak (Football Academy Bolesławiec)
🌟 - Wojciech Dworak (Football Academy Zawiercie)
🌟 - Wojciech Janusiewicz (Football Academy Andrychów)
🌟 - Cyprian Gębala (Football Academy Zamość)

Gratulujemy wyróżnionej zawodniczce, wyróżnionym zawodnikom oraz managerom i trenerom, którzy stanęli za wysokości organizacyjnego zadania! 

Czekamy na kolejne oddziały, które wezmą udział w programie "Od skautingu do Sportingu"! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij