Być w bazie Sportingu CP! Wkrótce rozpoczną się ogólnopolskie testy FA

start / Aktualności

Być w bazie Sportingu CP! Wkrótce rozpoczną się ogólnopolskie testy FA

Na dobre rozpoczął się kolejny sezon w Football Academy! Zapotrzebowanie na zajęcia piłki nożnej dla dzieci wciąż jest na bardzo wysokim poziomie, nasze jesienne dni otwarte do szkółek piłkarskich trwają w najlepsze, a akademie piłkarskie FA w całej Polsce powoli pękają w szwach. 

Każdy młody adept piłki nożnej w sieci Football Academy poza wieloma przywilejami związanymi z przynależnością do ośrodka tj. możliwość zdobywania FA Coins`ów i pokonywania kolejnych poziomów w Grywalizacji FA czy posiadania swojego unikalnego stroju zawodnika ma również obowiązki. Jednym z najważniejszych jest udział w obowiązkowych testach zawodników w kategoriach Owen, Lampard i Rooney! 

Głównym celem ogólnopolskich testów jest regularne badanie stanu przygotowania fizycznego oraz umiejętności technicznych zawodników. W Football Academy testy prowadzone są od 6 do 12 roku życia, co pozwala na regularne monitorowanie postępów oraz obiektywną ocenę postępów wraz z pokonywaniem kolejnych kategorii wiekowych. 

Z tak przygotowanej bazy danych mogą korzystać trenerzy i skauci poszukujący piłkarskich talentów. Od sezonu 2021/22 dostęp do bazy testów Football Academy dostęp posiada kadra szkoleniowa grup młodzieżowych 23-krotnego Mistrza Portugalii - Sportingu CP, która aktywnie obserwuje zawodników o największym potencjale w ośrodkach FA.

Testy Football Academy w tym roku odbędą się między 1 a 30 października i będą składały się z badania 11 różnych umiejętności, które zostanie przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych, zgodnie z tabelką poniżej. 

* Udział w testach Football Academy to 5 FA Coins w grywalizacji!  

Dokładne terminy prowadzonych testów w oddziałach Football Academy w całej Polsce zostaną wkrótce przekazane przez Managerów oraz Trenerów w ośrodkach. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij