DANONE NATIONS CUP POLSKA 2012!

start / Aktualności

DANONE NATIONS CUP POLSKA 2012!

Wystartowała kolejna edycja jednego z najstarszych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce Danone Nations Cup Polska 2012 – Międzynarodowy Puchar Dzieci. Eliminacje do tego turnieju odbędą się 26 kwietnia w Jędrzejowie. 

Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie wspólnie z Danone z siedzibą w Warszawie jest organizatorem Międzynarodowego Pucharu Piłkarskiego Dzieci DANONE NATIONS CUP POLSKA 2012, który odbędzie się w obiekcie sportowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie.

W piłkarskiej rywalizacji z cyklu zawodów sportowych Międzynarodowego Pucharu Piłkarskiego Dzieci Danone Nations Cup Polska 2012 w Jędrzejowie udział weźmie prawie setka młodych zawodników ze szkól podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Będą to drużyny Football Academy Jędrzejów, Granatu Skarżysko – Kamienna, Korony Kielce, Szkoły Podstawowej numer 2 z Jędrzejowa, Integro Staszów, UKS "AS"- Małogoszcz i Dębu Nagłowice. Na boisku zmierzą się chłopcy z roczników 2000-2001. Zwycięzcy turnieju awansują do dalszego etapu rozgrywek o Puchar Danone. Mający już trzynastoletnią tradycję turniej jest częścią międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Danone w 40 państwach! Każdego roku w rozgrywkach startuje ponad dwa miliony zawodników i zawodniczek. W tym roku turniej będzie wyjątkowy, ponieważ gospodarzem światowego finału Danone Nations Cup 2012 (tym razem w Polsce) jest zawsze firma Danone, a drużyna, która zwycięży polską edycję, będzie gospodarzem wielkiego finału. Rozgrywki będą odbywać się zgodnie z regulaminem światowej federacji FIFA, a ambasadorem i przyjacielem turnieju po raz kolejny został jeden z najlepszych zawodników w historii futbolu Zinedine Zidane.

Krajowy finał odbędzie się w sobotę 2 czerwca 2012 w Warszawie. Będzie to jednocześnie walka o prawo występu w światowym finale Danone Nations Cup 2012, który również będzie odbywał się w stolicy Polski. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij