DOPIERO V MIEJSCE W DANONE NATIONS CUP!

start / Aktualności

DOPIERO V MIEJSCE W DANONE NATIONS CUP!

Młodzi piłkarze Korony Kielce zwyciężyli w wojewódzkim finale turnieju Danone Nations Cup, który odbył się w Jędrzejowie. Zwycięska drużyna zagwarantowała sobie udział w ogólnopolskim finale i stanie do walki o udział w światowym finale, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. 

Drużyna Football Academy Jędrzejów wypadła przecietnie na tle wojewódzkiej czołówki. Piąte miejsce, które zajeli zawodnicy FA jest rezultatem osiagnietym poniżej oczekiwań trenerów i samych zawodników. Zespół Football Academy rozegrał w Danone Nations Cup 2012 tylko dwa spotkania, w których nie poczuł smaku zwycięstwa. W pierwszym meczu turnieju nasza drużyna, pomimo ogromnej przewagi, tylko zremisowła z UKS AS Małogoszcz 1:1, a bramke dla FA zdobył Norbert Krupa. W drugim spotkaniu grupowym FA wysoko uległ Granatowi Skarzysko Kamienna 0:4!  Rezultaty osiagniete na boisku nie pozwoliły drużynie wyjśc z grupy i po dwóch grupowych meczach zespół odpadł z turnieju. Na otarcie łez pozostała nagroda Fair Play przyznana przez organizatorów turnieju.

W finale wojewódzkim rozegranym w Jędrzejowie najlepsza okazała się ekipa trenera Krzysztofa Mądzika z Korony Kielce.
- Traktujemy turniej Danone Nations Cup jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w grupie wiekowej 11-12 lat – stwierdził trener Mądzik.
Najlepszym piłkarzem turnieju był Bartłomiej Szczepaniak a najlepszym strzelcem Oskar Stramski (15 bramek) – obaj z Korony .
Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna Football Academy Jędrzejów. - Do naszej akademii w Jędrzejowie uczęszcza już 50 miłośników piłki nożnej w różnym wieku. Ta nagroda przyznana drużynie rekompensuje nam piąte miejsce w turnieju i jest cenna, gdyż dowodzi dobrym praktykom jakich uczymy w Akademii” – stwierdził Paweł Rybiński, trener Football Academy Jędrzejów.
Finał ogólnopolski z udziałem młodych graczy Korony odbędzie się 2 czerwca w Warszawie, a we wrześniu, 40 najlepszych drużyn z pięciu kontynentów, wybranych z ponad 2,5 miliona dzieci z klubów sportowych i szkół, walczyć będzie w światowym finale, również w Warszawie . Rozgrywki obserwować będzie ich ambasador Zinedine Zidane - słynny były reprezentant Francji.

Zespół Football Academy Jędrzejów na turnieju w Jędrzejowie reprezentowali: Wiktor Woźniak, Marek Piwowarczyk - Szymon Kot, Filip Nawrot, Jakub Smorąg, Patryk Woźniak, Karol Sawina, Norbert Krupa, Bartłomiej Równicki, Karol Dzwonek, Maciej Madyś i Radosław Stępień.

Trenerzy: Paweł Rybiński i Karol Smorąg

<< wstecz dalej >>

udostępnij