Drzwi FA są otwarte dla wszystkich - FA od szatni

start / Aktualności

Drzwi FA są otwarte dla wszystkich - FA od szatni

Bardzo rzadko na łamach naszej strony możecie przeczytać o tym, jak pracujemy. Dziś jednak jest ku temu znakomita okazja. Serce całego projektu Football Academy znajduje się w Opolu, gdzie mieści się nasze biuro, zwane przez wszystkich centralą. To właśnie w tym biurze znajdują się wszystkie działy, które codziennie zajmują się mniejszymi i większymi sprawami Zawodniczek, Zawodników, Rodziców, Trenerów i Managerów, czyli wszystkich, którzy wraz z nami tworzą ten projekt. Dziś skupimy się na tych ostatnich i opowiemy Wam o inicjatywie "FA od szatni"!

CHCĘ OTWORZYĆ WŁASNĄ AKADEMIĘ PIŁKARSKĄ 

Otwarcie własnej szkółki piłkarskiej Football Academy to w gruncie rzeczy sprawa dosyć łatwa. Wszystko oczywiście zaczyna się od idei, która musi wykiełkować w głowie przyszłego Managera. Kolejny krok to kontakt z Działem Rozwoju Sieci FA, który niezwykle dokładnie w ogóle i w szczególe wyjaśni wszystkie najważniejsze założenia tego przedsięwzięcia oraz opowie jego o plusach i zagrożeniach. Wierzcie nam lub nie, ale po ponad trzynastu latach znamy wszystkie tajniki tego interesu. 😎

Decyzja pozytywna? Świetnie! W takim razie czas na poszukiwanie obiektów treningowych i zbudowanie drużyny trenerów. Wszystko idzie jak po sznurku, jesteśmy coraz bliżej otwarcia, pierwszego treningu i zastanawiamy się, w jaki sposób wycisnąć maksimum z pomocy, którą oferuje rozbudowana struktura centrali Football Academy. I tutaj z pomocą przychodzimy my i "FA od szatni"!

Zobacz jak wygląda biuro Football Academy (kliknij)

POZNAJ FA OD SZATNI 

Drogę od idei do otwarcia przeszła niedawno Anna Lebkuchen, czyli Manager nowo otwartej akademii piłkarskiej w Pabianicach, która w zeszłym tygodniu miała przyjemność wziąć udział w wizycie z cyklu "FA od szatni". Na przykładzie tego spotkania zaprezentujemy założenia tego programu.

"W centrali panuje niezwykła atmosfera, niesamowici i przyjaźnie nastawieni ludzie, uśmiechnięci, pozytywni i niezwykle sympatyczni, tych cech można by wymieniać i wymieniać. Taka postawa sprawia, że czuję się jak w rodzinie, a pozytywne nastawienie do drugiego człowieka udziela się wszystkim ośrodkom w całej Polsce. Niesamowite zbudować takie relacje. Jest mi niezmiernie miło, że należę do struktury FA. To była dobra decyzja. Po wizycie jestem naładowana pozytywną energią i jeszcze bardziej pobudzona do pracy. Będę dbała o renomę mojego oddziału i godnie reprezentowała FA w Pabianicach. Zostaliśmy przyjęci z niezwykłą gościnnością, dosłownie od samego progu. Drzwi do FA są naprawdę otwarte dla wszystkich. To nie hasło marketingowe, tylko fakt!" - powiedziała świeżo upieczona Manager, co bardzo nas cieszy. 

Tytułowy projekt "FA od szatni" to autorski program wizyty w centrali Football Academy, w ramach którego Manager ma możliwość spotkać się na dedykowanym spotkaniu z przedstawicielem każdego z działów biura, w którego trakcie może omówić wszystkie nurtujące go kwestie. Podczas dnia spędzonego w biurze w Opolu Manager ma okazję porozmawiać z Zarządem, Działem rozwoju sieci, Działem marketingu i komunikacji, Działem Sportu, Księgowością, FA Camps, FA Shop oraz odwiedzić centralny ośrodek Football Academy Opole. 

"Poznałam pracowników z wszystkich działów. Osoby, z którymi wcześniej kontaktowałam się telefonicznie lub pisemnie, miałam okazję poznać osobiście. Teraz podczas kontaktu, to nie będzie tylko imię i nazwisko, ale przede wszystkim osoba, którą poznałam. To istotne w komunikacji." - dodała Anna Lebkuchen, której wizyta wyraźnie przypadła do gustu. 

WIZYTA PEŁNA WRAŻEŃ 

Managerowie, którzy biorą udział w dniu zorganizowanym w naszym biurze, zawsze mówią to samo - dzień krótki, a czasu za mało, by wykorzystać go do maksimum. Jak więc wygląda tradycyjny plan dnia? 

Zaczyna się od spotkania z dyrektorem ds. rozwoju sieci Krzysztofem Łosiem, który podczas wprowadzenia opowiada, co czeka naszych gości w trakcie tej ekscytującej wizyty. Nie brakuje również krótkiego raportu o stanie ośrodka i kilku aktualności. "Ania podchodzi do tematu własnej akademii piłkarskiej bardzo profesjonalnie i skrupulatnie realizuje plan rozwoju ośrodka. Jestem przekonany, że cały projekt będzie rozwijał się w prawidłowym kierunku. Zaangażowanie Managera oraz trenerzy, od których czuć, że są głodni wiedzy to przepis na sukces każdego ośrodka" - podsumował spotkanie Krzysztof. Tuż po otwarciu dnia w towarzystwie kawy, czas na spotkanie z Zarządem Football Academy Group. Chcielibyśmy powiedzieć coś więcej na temat tych obrad, ale są one owiane tajemnicą. 😉 "To dla mnie wielki zaszczyt, że miałam okazję osobiście poznać cały zarząd. Niezwykle sympatyczni ludzie z pozytywną energią i charyzmą. Rozmawialiśmy o naszym oddziale i planach na przyszłość" - uchyliła nam rąbka tajemnicy Manager z Pabianic. 

Koniec pierwszej części dnia to czas na dogrywkę z Działem rozwoju sieci, poruszenie podstawowych spraw systemowych oraz krótkie szkolenie dotyczące systemu i aplikacji mobilnej Football Academy. Po tak ogromnej dawce merytorycznej wiedzy czas na przerwę! 

WAŻNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA AKADEMII PIŁKARSKIEJ 

Pełni sił po krótkiej przerwie wracamy do serii spotkań, którą rozpoczyna Dział marketingu i komunikacji. Media społecznościowe, pomysły na skuteczne nabory do szkółki piłkarskiej, komunikacja foto/wideo oraz marketingowe plany na najbliższe tygodnie, to tylko niektóre z poruszonych tematów na tym mityngu. "Takich ludzi nam trzeba - otwartych, ale również pełnych pomysłów i zapału do działania. Spotkanie z Anią to czysta przyjemność i jednoczesne uwolnienie potencjału marketingowego tego oddziału. Już teraz wiem, że wspólnie zbudujemy solidną strategię marketingową dla ośrodka w Pabianicach" - powiedział kierownik ds. marketingu i komunikacji Kamil Surmiński. 

Kolejny punkt podróży to Football Academy Shop i szczegółowe zapoznanie się z ofertą sklepu oraz poznanie procesu realizacji zamówień. "Manager z Pabianic miała okazję poznać nasz sklep od środka. Porozmawialiśmy o wielu tematach dot. FA Shop tj. korzystanie z wypożyczalni sprzętu, zamówienia sponsorskie oraz omówiliśmy najważniejsze momenty w ciągu roku. Na koniec pozwoliłem sobie premierowo opowiedzieć o nadchodzących nowościach i planowanych zmianach w naszym sklepie" - powiedział dyrektor ds. e-commerce Damian Błyszcz. 

Wisienką na torcie tej części dnia była z pewnością wizyta w Football Academy Camps. Jako że znajdujemy się właśnie w szczycie sezonu, Manager mogła przekonać się na własnej skórze o popularności półkolonii i obozów piłkarskich w sieci FA. W trakcie spotkania dyrektor FA Camps Joanna Ladorucka przybliżyła całoroczną pracę działu oraz opowiedziała o tym, jak skutecznie rozpocząć współpracę z FA Camps i od czego zacząć organizację pierwszych wypoczynków. 

SPORT I FINANSE AKADEMII PIŁKARSKIEJ 

Dla wielu Managerów to właśnie sprawy sportowe i finansowe są na samym szczycie listy tematów do omówienia. Manager oddziału z Pabianic przyjechała do Opola w towarzystwie dwóch trenerów - Igora i Aleksandra, którzy również mogli uczestniczyć w wybranych spotkaniach. Jednak tym najważniejszym, dedykowanym czasem był ten spędzony z dyrektorem sportowym Football Academy Szymonem Mlynkiem. Panowie poruszyli flagowe produkty Działu sportu tj. Suplement Koncepcji Szkolenia Football Academy, Session Planner, FA Sole, Testy Football Academy oraz kilka spraw dotyczących systematyki i merytoryki pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym wraz z inspiracjami na temat treningów i ich przebiegu. "Trenerzy bardzo zaangażowani w swoją pracę. Mający wiele pytań i spostrzeżeń. Ciągle udoskonalający swój warsztat trenerski. Ich celem jest rozwój zawodników i poszerzenie oferty FA Pabianice (Np. FA Sole). Każdy z trenerów otrzymał od nas nowe wytyczne odnoszące się do suplementu koncepcji szkolenia, FA Sole, Testów FA oraz pakiet kilku konspektów dla każdej kategorii wiekowej" - podsumował spotkanie Szymon. 

W tym czasie Manager miała czas, by całkowicie poświęcić się zagmatwanym kwestiom księgowo-rozliczeniowym podczas wizyty w Dziale księgowym Football Academy. Jeśli coś wydaje się trudne i skomplikowane, księgowość Football Academy sprawi, że będzie proste i przejrzyste. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, musicie przekonać się sami! 🧐

Powoli zmierzamy ku końcowi, ponieważ na zakończenie każdej biurowej wizyty musi być trochę ruchu. W tym przypadku w postaci wspólnego wyjazdu do Football Academy Opole, wraz z Managerem ośrodka Sewerynem Łysoniem. Anna oraz trenerzy mogli przekonać się, jak funkcjonuje odznaczona "Wzorem jakości" akademia w Opolu. "Na początek zerknęliśmy do środka Football Parku w Opolu oraz opowiedziałem o tym, jak i dlaczego taki obiekt funkcjonuje na co dzień ze wszystkimi szczegółami, jakie chcieli uzyskać. Głównym punktem był jednak trening trenera Michała, analiza i omówienie jego przebiegu wraz z opowiedzeniem o systemie szkolenia FA Opole, padło kilka szczegółów, które na pewno zaskoczyły naszych gości. Nie zabrakło rozmów wizji w codziennej pracy, o tym, w jaki sposób w Opolu powinno patrzyć się na rozwój zawodnika, jakie są trudności oraz planach na przyszły sezon do wdrożenia. Omówiliśmy również funkcjonowanie Football Baby oraz Goalkeepers Academy. Wartością dodaną są zawsze historie z Andrychowa oraz różnice pomiędzy funkcjonowaniem ośrodków w Opolu i Andrychowie" - zakończył Seweryn.

WŁASNA AKADEMIA PIŁKARSKA - TYLKO Z FOOTBALL ACADEMY

Tak jak zapowiadaliśmy, informacji w trakcie tego jednego dnia jest bardzo dużo, jednak ten dzień jest bardzo ważny nie tylko w kontekście wiedzy, ale przede wszystkim budowania relacji. Możemy o sobie napisać wiele, ale najlepiej niech mówią inni. Anna zakończyła swoją wizytę słowami: 

Organizacja, gościnność i atmosfera na najwyższym poziomie. Drzwi do FA są naprawdę otwarte dla wszystkich. To nie hasło marketingowe, tylko fakt. 

Dziękujemy za wizytę, za te ciepłe słowa i jeśli ktoś zastanawia się jeszcze czy warto - WARTO!

<< wstecz dalej >>

udostępnij