"Dziecięca Piłka Bez Granic" - projekt FA

start / Aktualności

"Dziecięca Piłka Bez Granic" - projekt FA

Projekt ma za zadanie porównanie polskiego systemu szkolenia dzieci z metodami stosowanymi u naszych południowych sąsiadów. Wydarzenie niesie za sobą nie tylko wartość merytoryczną, ale także skupia się na integracji dzieci grających w futbol z terenu euroregionu Pradziad.

„Dziecięca Piłka Bez Granic” to projekt dwuetapowy. Pierwszy etap – konferencja szkoleniowa dla trenerów grup młodzieżowych, ma za zadanie podnieść umiejętności oraz poszerzyć wiedzę uczestników z zakresu szkolenia młodych adeptów piłki nożnej. Specjaliści tej dziedziny wiedzy z Polski i Czech, przedstawią najnowsze trendy w treningach dzieci oraz wytłumaczą, jaki efekt szkoleniowy przynoszą stosowane przez nich metody. W ramach konferencji, zarówno trenerzy z Polski jak i goście z Czech, przeprowadzą trening pokazowy, który będzie olbrzymią dawką wiedzy praktycznej dla wszystkich uczestników spotkania.

Drugim etapem projektu jest turniej dla dzieci urodzonych w 2002 roku i młodszych. Udział w zawodach wezmą 4 drużyny z Czech oraz 8 zespołów z Polski. Aby uniknąć niezdrowej rywalizacji, a skupić się jedynie na efekcie szkoleniowym, organizatorzy zrezygnowali z typowej klasyfikacji końcowej. Jedynym wyróżnieniem dla dzieci grających w turnieju będzie specjalny medal dla 3 najlepszych w każdym zespole graczy wg. kryterium umiejętności, zachowania oraz postawy fair play.

Najważniejszym celem projektu jest wykonanie milowego kroku w stronę integracji sportowych środowisk Polski i Czech. Projekt „Dziecięca Piłka Bez Granic” to w założeniu impreza cykliczna. Jej pierwsza edycja odbędzie się już 19 i 20 listopada 2011 w Opolu.

Zapraszamy do udziału!
 
<< wstecz dalej >>

udostępnij