Dziewczyny tworzą historię - reprezentacja Polski FA dziewcząt

start / Aktualności

Dziewczyny tworzą historię - reprezentacja Polski FA dziewcząt

Nadchodzi długo wyczekiwany przez nas moment i na pierwsze zgrupowania wybierze się reprezentacja Polski FA dziewcząt! Te wydarzenia z pewnością odcisną swoje piętno w historii Football Academy. 

Pierwsze zgrupowania selekcyjne zostały podzielone geograficznie na północ i południe Polski. Premierowy zjazd najlepszych dziewczynek z oddziałów działających na południu kraju, odbędzie się w Opolu 29 maja.

Zgrupowanie najlepszych zawodniczek trenujących w sieci Football Academy na północy Polski odbędzie się dwa tygodnie później 12 czerwca w Chełmnie. W obu zgrupowaniach udział wezmą wszystkie trenerki reprezentacji - Mariola Dworniczak, Monika Garbowska, Monika Jaksy, które będą miały za zadanie wyselekcjonować Kadrę Polski na najbliższe wydarzenia szkoleniowe.

Trener Monika Garbowska zapytana o pierwsze zgrupowania odpowiedziała: "Podczas dwóch konsultacji selekcyjnych chcemy obserwować najzdolniejsze zawodniczki z całej Polski. Najważniejsze jest by stworzyć zawodniczkom warunki do gry z rówieśniczkami na najwyższym poziomie. Jest to pierwsza tego typu konsultacja w naszych strukturach w związku z tym, będzie to pewna preselekcja do późniejszych zgrupowań Kadry Polski Dziewcząt."

Drogie Dziewczynki, Drogie Panie Trenerki! Gratulujemy powołań i trzymamy kciuki za udane zgrupowania, przemyślaną selekcję i masę pozytywnych emocji! Tworzycie historię.

<< wstecz dalej >>

udostępnij