FA Opole- FA Niemodlin 8:5

start / Aktualności

Równo o godzinie 11, nasi piłkarze rozegrali rewanżowy mecz z niemodlińskim oddziałem Football Academy. Mecz rozgrywany był na nowoczesnej hali sportowej i tradycyjnie składał się z czterech tercji po dwadzieścia minut każda. Trener dokonał podziału na dwa, sześcioosobowe składy, w których każdy z zawodników rozegrał równe 40 minut ( 2x20minut). Mecz zakończył się wynikiem 8:5 dla naszej drużyny. Momentami nasza gra wyglądała bardzo dobrze (próby kombinacji podań) i często toczyła się na połowie rywala, jednak nie ustrzegliśmy się prostych błędów w konsekwencji, których traciliśmy bramki. Trzeba przyznać, że "celowniki" naszych snajperów były dzisiaj ewidentnie rozregulowane :)

FA I Opole: Michał Głuszkiewicz, Bartek Smoliński, Dominik Tyka, Tobiasz Bazan, Wiktor Hordyński, David Szczepaniak

1 tercja) 0:0

2) 2:0 ( David Szczapaniak, Tobiasz Bazan)

Cieszy fakt, że chłopcy wyciągneli wnioski po pierwszej tercji. Przez 40 minut nie dali sobie strzelić bramki, dodając do tego dwa trafienia w drugiej odsłonie. Brakowało momentami umiejętności panowania nad piłką i prawidłowej oceny sytuacji boiskowej, jednak ambicja, konsekwencja i zaangażowanie całej grupy nie podlega dyskusji. Brawo!!!

FA II Opole: Szymek Wojakowski, Julian Półtorak, Dominik Krajewski, Jaś Dąbrowski, Adaś Dendera, Oskar Sawicki

1) 1:2 ( samobój)

2) 5:3 ( Oskar Sawicki, Dominik Krajewski x2, Julian Półtorak, Jaś Dąbrowski)

Obraz gry drugiej grupy wyglądał zupełnie przyzwoicie.Było dużo udanych akcji 1na1, celnych podań, skutecznych odbiorów ale z drugiej strony masa niecelnych strzałów i łatwych strat piłki. W dwóch tercjach grupa zdobyła 6 bramek (super) ale straciła niestety aż 5 co musi martwić. Musimy pamiętać, że gra w piłkę nożną to nie tylko gra piłką, ale przede wszystkim gra bez piłki.

Tradycjne podziękowania należą się Rodzicom za przyjazd, doping oraz oklaskiwanie koronkowych akcji czy interwencji bramkarskich