Finał Ligi Żaków [RELACJA]

start / Aktualności

Finał Ligi Żaków [RELACJA]

Brązowy medal Żaków!

 

Niesamowite emocje towarzyszyły nam podczas finału OZPN Piła w kategorii Żak. W turnieju, który rozgrywany był 13.06.14r. w Jastrowiu, wystąpiło sześć najlepszych zespołów okręgu pilskiego: Polonia Jastrowie, Drawa Krzyż, Noteć Czarnków, Soccer Stars Piła, Kłos Budzyń i Football Academy Piła. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Naszymi rywalami w pierwszej fazie zawodów były ekipy z Jastrowia i Czarnkowa. Pierwszy mecz z Notecią Czarnków pokazał, iż jesteśmy w bardzo dobrej formie. Pełna dominacja nad przeciwnikiem przez całe spotkanie i tylko brak skuteczności spowodował, że odnieśliśmy skromne zwycięstwo 1:0. Drugi nasz mecz z Polonią Jastrowie (faworytem turnieju, halowym mistrzem okręgu) decydował o pierwszym miejscu w grupie i walce o złoty medal. Było to widowisko godne finału. Zwroty akcji, sytuacje bramkowe, walka na całej długości i szerokości boiska, a przede wszystkim emocje do samego końca. Przez długi okres czasu prowadzimy 1:0, dobiega już ostatnia minuta spotkania i... przeciwnik strzela nam bramkę. Było bardzo blisko meczu o złoty medal, ale obiektywnie patrząc wynik remisowy w tym spotkaniu był jak najbardziej sprawiedliwy. Remis premiował drużynę z Jastrowia, która wcześniej wysoko wygrała z Notecią Czarnków (5:0).

W meczu o brązowy medal zmierzyliśmy się z Drawą Krzyż. Kilka znakomitych okazji do zdobycia bramki z naszej strony, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. Dopiero po pewnie wykonanym rzucie karnym zdobywamy gola i odnosimy zwycięstwo 1:0.

Zarówno trener Przemek jak i rodzice byli dumni z postawy naszych chłopców, którzy w turnieju finałowym potwierdzili bardzo dobrą grę przez cały sezon.

 

Wyniki spotkań grupowych:

FA Piła - Noteć Czarnków 1:0 (J.Giś)

FA Piła - Polonia Jastrowie 1:1 (K.Piotrowski)

Noteć Czarnków - Polonia Jastrowie 0:5

Soccer Stars Piła - Drawa Krzyż 0:2

Soccer Stars Piła - Kłos Budzyń 0:1

Kłos Budzyń - Drawa Krzyż 2:0

 

Mecz o V miejsce:

Noteć Czarnków- Soccer Stars Piła 1:1 (karne 3:2)

Mecz o III miejsce:

FA Piła - Drawa Krzyż 1:0 (F.Kanduła)

Mecz o I miejsce:

Kłos Budzyń - Polonia Jastrowie 1:1 (karne 3:2)

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Kłos Budzyń

2. Polonia Jastrowie

3. Football Academy Piła

4. Drawa Krzyż

5. Noteć Czarnków

6. Soccer Stars Piła

 

Football Academy Piła dumnie reprezentowali:

Nikodem Balcewicz, Krzysiu Nowak, Michał Lorenc, Konrad Grudzień, Franek Kanduła, Kuba Giś, Bartek Durka, Kacper Piotrowski

 

LINK DO GALERII

<< wstecz dalej >>

udostępnij