FOOTBALL ACADEMY CUP 2014

start / Aktualności

FOOTBALL ACADEMY CUP 2014

W dniach 29-30 listopada 2014 r. drużyna Football Academy Jędrzejów uczestniczyła w turnieju piłki nożnej „Football Academy Cup 2014”, który odbył się w Szczecinie! Impreza zorganizowana została przez szczeciński oddział FA a mogli w niej uczestniczyć zawodnicy urodzeni w latach 2002 i młodsi. Zespół z Jędrzejowa po raz pierwszy wybrał się na rozgrywki tak daleko oddalone od naszej miejscowości. Pomimo całonocnej podróży z piątku na sobotę chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas turnieju rozgrywanego w andrzejkowy weekend w stolicy Pomorza Zachodniego!

            W pierwszym dniu turnieju nasz zespół rozegrał aż sześć spotkań, z których połowę wygrał co dało nam awans do ćwierćfinału rozgrywanego dzień później. Football Academy Jędrzejów w grupie B pokonał Football Academy Piła 3:1, Unie Dolice 4:3 oraz Mewę Rewsko 4:2, natomiast musiał uznać wyższość Football Academy Szczecin II 1:2 oraz Chemika Police, z którym również przegraliśmy 1:2. W pamięci wszystkim widzom zgromadzonym na trybunach hali pozostał na pewno nasz mecz z Vinetą Wolin, który przegraliśmy 2:3, ale od 1 minuty graliśmy trzema zawodnikami w polu, gdyż czerwoną kartką za faul został ukarany Mateusz Strzeszkowski. Regulamin nie przewidywał (pomimo rywalizacji dzieci) wejścia do gry innego zawodnika. Mimo osłabienia nasz zespół wspaniale operował piłką, dzielnie się bronił i wyprowadzał zabójcze kontry a za wysiłek zostawiony na parkiecie został nagrodzony po meczu gromkimi brawami kibiców zgromadzonych w szczecińskiej hali. W drugim dniu turnieju w meczu ćwierćfinałowym musieliśmy uznać wyższość gospodarzy – Football Academy Szczecin, którzy pokonali nas 5:2. Był to zdecydowanie najsłabszy mecz naszego zespołu w turnieju. Po porażce pozostało walczyć nam o miejsca 5-8. Wygrane z Vinetą Wolin 4:2 i Mewą Rewsko 1:0 dały nam ostatecznie piąte miejsce w stawce czternastu zespołów! Warto podkreślić, że za nami uplasowały się zespoły z miejscowości znacznie bardziej rozpoznawanych w kraju, m. in. Pogoń Szczecin, Football Academy Piła czy Pomorzanin Nowogard Szczeciński.

FA Jędrzejów w Szczecinie reprezentowali: Bartłomiej Celary – Olek Maludziński, Wiktor Blicharski, Mateusz Strzeszkowski, Michał Wojtachnio, Filip Równicki, Dawid Kośmider, Konrad Kuliński, Oskar Kaczmarski, Karol Gacek, Wiktoria Stańczyk oraz Damian Bielecki.

            Cały wyjazd i pobyt w Szczecinie można uznać za bardzo udany, a dobra postawa zawodników zaprocentowała zainteresowaniem nimi trenerów z FASE czyli Football Academy School of Excellence – jedynej w Polsce szkoły piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia. Wyjazd do Szczecina nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc i zaangażowanie rodziców dzieci z FA oraz Pawła Równickiego z firmy „Laser-Komputronik”. Wszystkim dzięki, którym wyjazd doszedł do skutku serdecznie - wraz z innymi trenerami Football Academy Jędrzejów - dziękuję! Mam nadzieję, że wyjazd do stolicy Pomorza Zachodniego na stałe wpisze się w kalendarz turniejów z naszym udziałem, bo już otrzymaliśmy zapewnienie o naszym udziale w kolejnej edycji. Turniej pod względem organizacyjnym i sportowym stał na bardzo wysokim poziomie a każdy z młodych zawodników Football Academy Jędrzejów wrócił pomimo ogromnego zmęczenia z wielkim uśmiechem na twarzy.

<< wstecz dalej >>

udostępnij