Holland Contracting-MINI EURO 2012 - Podsumowanie

start / Aktualności

Holland Contracting-MINI EURO 2012 - Podsumowanie

Drodzy Państwo!

W sobotę dnia 26.05.2012 nasz oddział Football Academy udał się na turniej piłkarski MINI EURO 2012. Tego dnia spotkali się młodzi piłkarze (U10) reprezentujący szkółki Football Academy z całej Polski oraz gościnnie zaproszeni gracze Odry Opole.

Turniej rozpoczął się od losowania reprezentacji narodowej przez kapitanów każdej z drużyn. Jako pierwszy miał okazję losować kapitan naszej drużyny legnickiej Mateusz Żychioniuk, tym samym potwierdził że ma rękę do losu i po przeczytaniu werdyktu zapadła ogromna radość w naszym "obozie piłkarskim" słysząc że będziemy reprezentować POLSKĘ, lecz małym zaskoczeniem ten fakt był dla trenerów, którzy ubrani byli właśnie w koszulki naszej reprezentacji narodowejsmiley

Po losowaniu nasi piłkarze przystąpili do rozgrywek grupowych. W grupie zmierzyliśmy się z Holandią, Danią, Niemcami(Walkower za mecz z Niemcami - ekipa nie dotarła na rozgrywki) oraz Francją. Warto dodać że reprezentanci POLSKI byli najmłodszymi zawodnikami w turnieju!! Co niestety miało wpływ na werdykt końcowy rozgrywek. Po ambitnej walce i wielkich trudach tych młodych chłopców niestety w grupie nie udało się wygrać żadnego z trzech spotkań, strzelając dwie bramki, które przyniosły nam wszystkim wiele radoścismiley pokazując tym samym że football w tym wieku to przede wszystkim dobra zabawa i piękne chwile radości. Po fazie grupowej przyszedł czas na walkę o 9-10 miejsce, mecz w którym zmierzyliśmy się z Portugalią. Przewaga w tym meczu naszej drużyny była bardzo wyraźna, ale bramkarz Portugalczyków był w wyśmienitej dyspozycji tego dnia broniąc nieraz groźne sytuacje naszej drużyny. Po jednej z konter straciliśmy bramkę i ulegliśmy Portugalczykom, tym samym uplasowaliśmy się na 10 pozycji w tabeli końcowej.  Ale to nie był koniec emocji dzisiejszego dnia! Po upływie około 20 minut  rozegraliśmy mecz przyjaźni z reprezentacją UKRAINY. Biało-Czerwoni do meczu wyszli bardzo zmobilizowani, i co było wyraźnie potwierdzeniem w tym spotkaniu z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej, pokonując reprezentantów UKRAINY 5-0. Turniej zwyciężyła reprezentacja WŁOCH w finale pokonując DUŃCZYKÓW.

W trakcie rozgrywek, wszyscy zawodnicy mogli podziwiać umiejętności mistrza piłkarskiego freestyle  Dawida Krzyżowskiego a na deser trenerzy Football Academy zmierzyli się z reprezentacją naszego partnera – Holland Contracting, którą pokonali 4:2 ku uciesze naszych podopiecznych.

Impreza zakończyła się wręczeniem pamiątkowych pucharów, medali oraz dyplomów. Wyróżnieni zostali również najlepszy bramkarz turnieju: Kacper Łuczaj (Dania) oraz król strzelców Kamil Lukoszek (Włochy – 18 bramek).

Dla naszej reprezentacji narodowej bramki strzelali:

1. Mateusz Żychoniuk(c)   5 bramek

2. Jan Duda                           2 bramki

3. Maks Frydrychowicz      1 bramka

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Włochy ( ODRA OPOLE)

2. Dania (FA OPOLE I)

3. Irlandia (FA NIEMODILN I)

4. Holandia (FA LESZNO)

5. Szwecja (FA PIŁA)

6. Hiszpania (FA NIEMODLIN II)

7. Anglia (FA OPOLE II)

8. Francja (FA KIELECE)

9. Portugalia (FA OLKUSZ)

10. Polska (FA LEGNICA)

11. Ukraina (FA RYBNIK)

12. Niemcy

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim młodym adeptom piłkarskim za wzorową postawę na boisku w duchu fair play, a rodzicom za wspaniałą organizację oraz postawę wobec młodych sportowców.

Impreza nie odbyła się, gdyby nie zaangażowanie naszego partnera – Holland Contracting. W imieniu wszystkich trenerów oraz przede wszystkich dzieci i ich rodziców składamy GORĄCE PODZIĘKOWANIA .

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem telewizyjnym (20:50 minuta) : Reprezentant naszej drużyny narodowej Michał Zabielski udziela wywiadusmiley

http://www.tvp.pl/opole/informacja/kurier-opolski/wideo/26-maja-2012-r/7488696

 

Ze względu na naprawdę sporą ilość zdjęć ponad 600 udostępniamy je wszystkie Państwu pod adresem

https://picasaweb.google.com/112361588923093708194/TurniejFA?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMf8mfPw87-HAw&feat=directlink,

Fot. by Beata Sękowska.

https://picasaweb.google.com/100466588507608086804/MariuszZychoniuk?authkey=Gv1sRgCK2i_7rUuOSIEA

Fot. by Mariusz Żychoniuk.

oraz zdjęcia wykonywane przez rodziców wręczymy Państwu na płytach CD.

                  

Z pozdrowieniami zespół Football Academy Legnica.

<< wstecz dalej >>

udostępnij