II kolejka Orlików

start / Aktualności

II kolejka Orlików

Drugi z turniejów ligi Orlików przyszło nam rozegrać w Ozimku na bardzo ładnym i zadbanym boisku. Jak się później okazało do miasta „hutników” nie dotarła drużyna Rodło Opole co spowodowało, że do rozegrania mieliśmy tyko dwa mecze.

W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z mocną jak zwykle ASD Gwardią Opole. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych przeciwników 5:1, którzy grali bardziej skuteczniejszy i dojrzalszy futbol. Bramkę dla naszej drużyny zdobył ładnym strzałem Adam Dendera.

W drugim meczu, mierzyliśmy siły z gospodarzami turnieju, drużyną Małejpanwi Ozimek, która zdecydowanie góruje nad naszymi zawodnikami warunkami fizycznymi. Mecz był dość wyrównany i okraszony wieloma sytuacjami strzeleckimi. Na szczęście nasi chłopcy mieli minimalnie lepiej ustawione celowniki i odnieśli zwycięstwo 2:1 po bramkach Patryka Stypki oraz Tobiasza Bazana.

Turniej w Ozimku nie był w naszym wykonaniu jakimś specjalnym spektaklem i z pewnością nie będziemy o nim zbyt często wspominać. Przede wszystkim z każdego meczu musimy wyciągać wnioski, tak by w następnych spotkaniach prezentować się lepiej i unikać prostych błędów, które skutkują utratą bramek. Udało nam się rozegrać kilka bardzo ładnych i mądrych akcji jednak wiem, że stać nas na zdecydowanie lepszą, szybszą i dokładniejszą grę niż dzisiaj.

Po raz pierwszy  w naszej drużynie wystąpił Szymon Sikorski (rocznik 2004).

Niektórym wydawać się może, że nasza grupa jest wyrównana, bo każdy może wygrać z każdym. To dobrze, że tak jest, jednak w piłkę nożną w tej grupie starają się grać tylko dwa zespoły, trzeci w nią tylko kopie.


Skład FA OPOLE: Szymek Wojakowski, Kacper Łuczaj, Szymek Sikorski, Dominik Krajewski, Adam Dendera (1), Tobiasz Bazan (1), Bartek Smoliński, Michał Surzyn, Mikołaj Śliwiński, Oskar Sawicki, Patryk Stypka (1), Jaś Dąbrowski

Trener: Paweł Jędrzejewski

>>> ZOBACZ GALERIE <<<

DUMNYM SPONSOREM DRUZYNY FOOTBALL ACADEMY OPOLE W LIDZE ORLIKÓW JEST: 

<< wstecz dalej >>

udostępnij