Jak przygotować się na trening w różnych warunkach atmosferycznych?

start / Aktualności

Jak przygotować się na trening w różnych warunkach atmosferycznych?

Za ciepło? Źle. Za zimno? Też źle, a powinno być dokładnie odwrotnie. Zawsze jest odpowiednia pogoda na trening. Czasem tylko garderoba, którą wybieramy, nie spełnia swojej roli. 

W tym roku (niestety) piękna letnia pogoda odeszła od nas wraz z końcem sierpnia. Już pierwsze wrześniowe dni sprawiły, że przed porannym wyjściem z domu zaczęliśmy analizować to, w jaki sposób należy się ubrać, by nie zmarznąć, a w konsekwencji nie narazić siebie czy swoich bliskich na przeziębienie. Nie inaczej jest w przypadku jesiennych treningów, podczas których dyskomfort naszym piłkarzom może sprawić zarówno zbyt cienki ubiór, jak i zbyt wiele nałożonych warstw. 

Przygotowaliśmy małą ściągnę, która z pewnością pomoże przygotować się na najbliższy trening. Cieplej już nie będzie - dziś pierwszy dzień jesieni! 🍁

Istnieje przekonanie, że jeśli uchronimy swoje dziecko przed deszczem i niską temperaturą, to wpłyniemy pozytywnie na jego zdrowie. Jednak nic bardziej mylnego. Poprzez unikanie treningów w niesprzyjających warunkach atmosferycznych osłabiamy tym samym organizm młodego zawodnika, co doprowadza w konsekwencji do obniżenia "wytrzymałości" organizmu nawet na zwykłe przeziębienie. Zatem zajęcia prowadzone podczas deszczu wpływają na zwiększenie odporności, organizm lepiej radzi sobie w sytuacjach kiedy musimy walczyć z różnymi infekcjami. W ten sposób hartujemy się i wzmacniamy układ immunologiczny.

Sam proces hartowania ma duży wpływ na wzrost przemiany materii, ukrwienie skóry, zmęczenie, czy też wyczerpanie. Dlatego też warto dołączyć do codziennych nawyków chłodniejsze prysznice i kąpiele, czy też treningi w innej temperaturze niż dobrze ogrzana sala lekcyjna. Należy również pamiętać, że aby potwierdzić tę teorię, warto pamiętać o odpowiednim ubiorze podczas takiego treningu. Na sportowe zajęcia w deszczowe dni możemy wybrać wodoodporne dresy czy ortaliony, które dostępne są w Football Academy Shop (kliknij).

Zatem nie bójmy się zajęć na świeżym powietrzu przy nieco gorszej pogodzie, a postarajmy się dobrze do nich przygotować. Lekki jesienny trening będzie miał także zbawienny wpływ na dotlenienie organizmu w okresie, w którym zdecydowaną większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Deszczowe dni również nie powinny być przeszkodą do aktywności na zewnątrz, ponieważ to właśnie wtedy powietrze jest najczystsze! 

Ostatnio podczas wyjątkowo deszczowego dnia odwiedziliśmy z kamerami piłkarzy Football Academy Wałbrzych. Zobaczcie jak świetnie poradzili sobie w tych warunkach.


Według prognozy pogody początek przyszłego tygodnia to przelotne opady w całej Polsce. To jak? Widzimy się na treningu?

<< wstecz dalej >>

udostępnij