Jak zdobyć przepustkę do reprezentacji Polski?

start / Aktualności

Jak zdobyć przepustkę do reprezentacji Polski?

Już niebawem, bo 21-22 maja, ogłoszone zostaną powołania do dziewięciu kadr regionalnych Football Academy. Dlaczego jest to niezwykle istotny etap w rozwoju młodego zawodnika?

Powołanie do reprezentacji regionalnej FA jest swego rodzaju biletem do turnieju kadr regionalnych, który odbędzie się między 18, a 20 czerwca w Nieborowie. Wewnętrzne rozgrywki tych zespołów obserwowane będą przez trenerów reprezentacji Polski FA, skautów szkoły mistrzostwa sportowego Football Academy School of Excellence w Szczecinie oraz skautów świeżo upieczonego mistrza Portugalii - Sportingu Clube de Portugal z Lizbony.

Dlaczego jeszcze kadra regionalna jest tak ważna? Program skautingowy Football Academy zbudowany jest w sposób, który ściśle określa drogę zawodnika do reprezentacji Polski. W tym przypadku główną możliwością, by w przyszłości wystąpić w biało-czerwonych barwach FA, skąd otwiera się wiele dróg i możliwości jest powołanie i udział w turnieju kadr regionalnych. Dlatego uczulamy trenerów kadr, by wybory były przemyślane, a rodziców powołanych zawodników motywujemy, by nie zbagatelizować otrzymanej szansy! 

Informujemy jeszcze o kilku, z naszego punktu widzenia istotnych kwestiach: 

  • powołanie do kadry regionalnej FA to aż 200 FA Coins w grywalizacji,

  • udział w turnieju można sfinansować bonem turystycznym,

  • na turnieju obecni będą najważniejsi skauci FA, FASE i Sportingu CP, 

  • turniej to możliwość rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z danego rocznika. 

Do zobaczenia w Nieborowie! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij