start / Aktualności

Jędrzejów, ex aequo i bratobójczy pojedynek - grywalizacja w grudniu

Raz, dwa, trzy miesiące minęły od startu Grywalizacji Football Academy! Dziesiątki tysięcy zdobytych FA Coins, regularne przetasowania w klasyfikacjach ogólnopolskich i szalone pojedynki wewnątrz Oddziałów FA w całej Polsce. My jesteśmy w szoku, a Wy?

Gdy w październiku 2020 roku jako pierwsi uruchamialiśmy grywalizację w naszych szkółkach piłkarskich, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego zainteresowania projektem. Na początku 2021 roku już kilka tysięcy młodych piłkarzy regularnie zdobywa kolejne punkty i rywalizuje w wielu rodzajach rankingów. Kto poradził sobie najlepiej w grudniu? 

Raport rozpoczynamy od rankingu ośrodków, w którym na najwyższym stopniu podium zameldował się Oddział FA Jędrzejów, który pomimo 5 miejsca w rankingu wszechczasów Football Academy, nie mógł dobić do podium w październiku i listopadzie! Możemy się tylko domyślać co działo się w Jędrzejowie, gdy tak silny ośrodek postawił na swoim i w grudniu zameldował się na pierwszym miejscu. Gratulujemy! Wewnętrzną batalię o drugą pozycję w klasyfikacji stoczyły ze sobą ośrodki ze stolicy - FA Warszawa Ursynów i FA Warszawa Gocław. W bratobójczym pojedynku górą byli piłkarze z Ursynowa, który zgromadzili piękną liczbę 1575 FA Coins i to oni stanęli na drugim stopniu podium! 

Historia Jędrzejowa, którą opisywaliśmy w akapicie powyżej nabiera sensu, gdy spojrzymy na kolejny ranking! Klasyfikację trenerów w grudniu wygrał Paweł Rybiński, czyli trener i manager ośrodka z województwa świętokrzyskiego. To się nazywa wziąć sprawy w swoje ręce i dać dobry przykład swoim podopiecznym. Jesteśmy pod wrażeniem! To jednak nie koniec i grudzień nie przestaje nas zaskakiwać, ponieważ w klasyfikacji trenerów nie przyznamy trzeciego miejsca... Tuż za Pawłem na drugim miejscu uplasowało się ex aequo, aż trzech trenerów, w tym oczywiście jeszcze jeden z Jędrzejowa! Gratulacje, świetna robota Panowie!

Creme de la creme naszego grudniowego raportu Grywalizacji Football Academy jest oczywiście ranking zawodników, od którego zwykle zaczynaliśmy, ale dziś zdarzyło się tak wiele pięknych historii, że chcieliśmy przeprowadzić Was od początku do końca artykułu. 

Два, Dos, Zwei, Two, Deux, 2 - słownie: dwa FA Coins oddzieliły dwa pierwsze miejsca ostatniej klasyfikacji zawodników w 2020 roku. Nie chcieliśmy błysnąć znajomością języków, a jedynie zaznaczyć jak niewielka różnica zadecydowała o zwycięstwie Ivo Dembowskiego z Oddziału FA Łódź Zachód. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby na drugim miejscu nie stanął jego klubowy kolega Wiktor Kasperczak. Mamy nadzieję, że chłopaki żyją nadal w dobrych stosunkach i walka do ostatniego dnia jedynie zmotywowała ich do jeszcze cięższej pracy. Ostatnie, ale zaszczytne trzecie miejsce zajął przedstawiciel FA Włocławek - Oliwier Szymczek.

Wszystkim zawodnikom, trenerom i managerom gratulujemy zaangażowania i życzymy powodzenia w kolejnych miesiącach. Czujemy, że się dopiero rozkręcacie i najlepsze wciąż jest przed nami. Tymczasem tradycyjnie na koniec przypominamy - Grywalizacja FA najlepiej sprawdza się na smartfonie. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij