Zapraszamy do zapoznania się z relacją wolontariusza z przekazania zebranych paczek dla potrzebujących rodzin w akcji Szlachetna Paczka.
I rodzina:
Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Wchodząc do domu od progu przywitał nas wielki uśmiech i radość. Pani Józefa uściskała mocno każdego z osobna, szczerze nas przywitała. Podczas rozpakowywania oczy robiły jej się coraz szersze, a na ustach widniał uśmiech radości. Pani Józefa zasłaniała usta ze wzruszenia. Zaskoczył mnie komentarz pani na temat środków czystości. Pani Józefa ze smutkiem w głosie powiedziała, że nie stać jej na takie luksusy, zawsze kupuje najtańsze mydełko i to musi jej wystarczyć. Dla mnie oczywiste jest, że w domu mam różnego rodzaju żele, szampony, itp. Niestety okazuje się, że nie jest to takie oczywiste, ponieważ pani była tak wzruszona i zaskoczona, a jej twarz wyrażała wszystko. Bardzo szczęśliwa była widząc żelazko i blender do rozdrabniania pokarmu. Błyszczące oczy zdradzały szczęście i radość.
Co chce przekazać wolontariusz?
Szczerze dziękuję za współpracę panu i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania paczki. Uważam, że to jest wspaniałe co przekazuje pan naszym młodym ludziom. Dzięki Wam pani Józefa otrzymała wspaniały prezent i na kilka chwil przed świętami poczuła świąteczny nastrój. Podczas spotkana obserwowałam panią Józefę, jakbym patrzyła na małe dziecko skaczące z radości. Daliście wiele radości tej pani. Życzę zdrowych i pogodnych świąt, Nadziei – by nie opuszczała, radości – by rozweselała, miłości – by obrodziła, dobroci – by zawsze była. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Dziękuję z całego serca. Nie wiem jak dziękować. Niech Bóg Was błogosławi.
II rodzina:
Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Podczas wnoszenia przez wolontariuszy paczek do mieszkania mama łapała się za głowę, ciągle powtarzała, że nie myślała, że rzeczy będzie tak dużo, stwierdziła: „Myślałam, że będą to może dwie reklamówki, nie sądziłam, że będzie to tyle rzeczy, jestem w szoku” Gdy wszystkie 9 paczek zostało wniesione do pokoju - zostało w nim bardzo mało miejsca. Gdy zobaczyła wielką lampę – ucieszyła się: „W pokoju będzie w końcu jasno”. Dzieci wraz z mamą otwierały kolejne paczki. Mamę ucieszyła również otrzymana żywność, która pozwoli jej na zorganizowanie przepięknych Świąt Bożego Narodzenia. Niezwykły był widok dzieci, które z radością wtulały się w ogromne misie. Dzieci i mama byli niezwykle szczęśliwi. Mama cały czas powtarzała, że dziękuje za pomoc, powiedziała również łamiącym się głosem, że kiedy wyjdzie na prostą, też będzie chciała pomagać innym. W późniejszej rozmowie kobieta opowiadała, że otrzymana odzież jest bardzo dobrej jakości, a syn cały czas nosi otrzymane buty. Wspomniała również, że córka i syn nie zasypiają inaczej jak wtulone w wymarzone miśki.
Co chce przekazać wolontariusz?
Jestem niezwykle szczęśliwa, że to m.in. ja mogłam wręczyć paczkę stworzoną przez szkółkę piłkarską Football Academy w Bolesławcu. Dawno nie widziałam tak szczerych i pięknych uśmiechów na twarzach zarówno dzieci, ich mam oraz wolontariuszy, dla których radość rodziny była najwspanialszą zapłatą. Wszyscy cieszyliśmy się, że mogliśmy zobaczyć coś tak pięknego, jak dziecięce reakcje i uśmiechy. Jestem wdzięczna, że szkółka piłkarska organizuje pomoc dla potrzebujących, że uczy pomagania od najmłodszych lat. Właśnie dla takich chwil jestem wolontariuszem w Szlachetnej Paczce i wiem, że pomaganie ma sens. Kieruję podziękowania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego, aby rodzina otrzymała pomoc: pana Damiana, z którym cały czas miałam bardzo dobry kontakt, trenerów, rodziców oraz młodych piłkarzy. Dobro wraca ze zdwojoną siłą! Tak trzymajcie, bo to co robicie jest niezwykłe i piękne.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Dziękuję za pomoc, kiedy wyjdę na prostą, też będę chciała pomagać innym.
Zapraszamy również do zapoznania się z relacją i szczegółową listą rzeczy które przekazaliśmy potrzebującej rodzinie:
https://www.footballacademy.pl/aktualnosci-29634-PODSUMOWANIE_SZLACHETNA_PACZKA_Z_FOOTBALL_ACADEMY_BOLES_AWIEC_-szkolka-pilkarska
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję !
Football Academy.