start / Aktualności

KADRA POLSKI FOOTBALL ACADEMY NA TURNIEJU !

W miniony weekend w Nowym Targu odbył się turniej Podhale Cup 2020 w którym udział wzięła Kadra Polski Football Academy U-11 (rocznik 2010).

Na turniej został powołany zawodnik Football Academy Żagań Ksawery Kowal.

Ksawery trenujący na co dzień u trenera Jakuba Harasymowicza słynie z bardzo dobrych umiejętności technicznych, dzięki którym w trakcie turnieju zdobył 3 bramki.

Trenerzy Kadry podsumowali grę całego zespołu:

Michał Niedzielski: Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników podczas turnieju. Na tle innych drużyn to my chcieliśmy grać w piłkę i dobrze nam to wychodziło. Tracone bramki padały w większości po naszych błędach w otwarciu gry, ale kiedy się nie uczyć jak na takich rozgrywkach i w takim wieku. Powoli widzimy trzon tej kadry ale nie zamykamy drzwi dla innych wyróżniających się zawodników z naszych struktur. Kilku naszych zawodników na pewno wyróżniała się indywidualnie na tle uczestników turnieju. Podziękowania dla rodziców za fantastyczny doping.

Mateusz Maciążka: Z perspektywy całego turnieju myślę, że byliśmy jedną z niewielu drużyn, które pod presją przeciwnika otwierała grę od tyłu często podejmując ryzyko, co nas jako trenerów bardzo cieszy. Stwarzaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji, ale często zawodziła skuteczność. Ten turniej pokazał, że mamy naprawdę duży potencjał, ale tez nad czym musimy jeszcze popracować. Jesteśmy bardzo dumni z postawy wszystkich zawodników, którzy dali z siebie 100 procent.

Gratulujemy bardzo dobrego występu.

<< wstecz dalej >>

udostępnij