Kawałek Portugalii w Opolu - trenerzy chwalą Konferencję Trenerską

start / Aktualności

Kawałek Portugalii w Opolu - trenerzy chwalą Konferencję Trenerską

Ponad 300 uczestników zgromadziła Konferencja Trenerska Opolskiego Związku Piłki Nożnej i Football Academy! Tytułowe wprowadzenie portugalskiej myśli szkoleniowej w strukturę drużyn młodzieżowych w Polsce, będzie teraz analizowane w wielu klubach w całej Polsce.

W mroźną niedzielę 20 listopada kilkuset głodnych wiedzy trenerów stawiło się w Stegu Arenie w Opolu, aby móc pozyskać kilka cennych informacji na temat portugalskiego systemu szkolenia. Wzorowo zorganizowana konferencja przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym z etapów międzynarodowi prelegenci zaprezentowali wykłady teoretyczne:

Wykład I - Nuno Figueiredo - "Model skoncentrowany na zawodniku jako jednostce - jak robimy to w Sporting CP"
Wykład II - Joao Furtado - "Jak rozpoznajemy i rozwijamy talent u piłkarzy"
Wykład III - Sławomir Kłos, Marek Safanów - "Rozwój indywidualny oparty na filozofii FASE i Sportingu CP"

Po prawie trzech godzinach pasjonujących wykładów nastąpiła część praktyczna, w której swoje jednostki treningowe z piłkarzami Football Academy Opole przeprowadzili Joao Furtado i Marek Safanów, którzy wspierani byli przez trenerów Kadr Polski Football Academy Seweryna Łysonia i Tomasza Lechowicza.

W dalszej części przeprowadzony został zaproponowany przez Polski Związek Piłki Nożnej panel dyskusyjny "Łączy nas szkolenie", w którym trenerzy mogli zadawać pytania do prelegentów i organizatorów. Wszyscy trenerzy stanęli na wysokości zadania. Dyskusja, która wywiązała się pomiędzy prelegentami a zgromadzonymi w hali, z pewnością okazała się bardzo wartościowa. 


- Z opinii większości trenerów wyniknął bardzo prosty przekaz, który mówił o bardzo wysokim organizacyjnym i szkoleniowym konferencji. Każdy z trenerów otrzymał materiały oraz identyfikatory imienne od Football Academy i PZPN, materiały w formie filmu z treningów pokazowych po konferencji oraz punkty i dyplomy do systemu PZPN24. Uczestnicy chwalili również poziom przygotowania sceny i podświetlenia całego eventu, jak również poziom merytoryczny tłumacza. My jako dział sportu Football Academy cieszymy się z takich opinii, ale nie osiadamy na laurach i kolejne nasze wydarzenia postaramy się zorganizować jeszcze w lepszy sposób - takimi słowami podsumował konferencję dyrektor sportowy Football Academy Szymon Mlynek. 

Pełna galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest na naszym Facebooku (kliknij)

<< wstecz dalej >>

udostępnij