Kobiety u sterów reprezentacji Polski - nowy projekt Football Academy

start / Aktualności

Kobiety u sterów reprezentacji Polski - nowy projekt Football Academy

Jesteśmy wyraźnie podekscytowani, ponieważ Dzień Kobiet to wprost doskonały moment na ogłoszenie tej wiadomości - projekt reprezentacji Polski FA powiększa się o wyjątkową inicjatywę - Kadrę Polski Dziewcząt Football Academy! Jej powołanie datujemy dokładnie na dziś 8 marca 2021 roku - cóż za piękny wpis na naszych kartach historii. 

Stery reprezentacji obejmą doświadczone trenerki, które współpracują z Football Academy już od wielu lat. Funkcję trenerów głównych obejmą Mariola Dworniczak oraz Monika Garbowska, a funkcję trenera bramkarek obejmie Monika Jaksy

Trener Mariola Dworniczak związana jest z piłką kobiecą już od wielu lat. Jest absolwentką AWF w Warszawie oraz byłą zawodniczką prowadzonego przez uczelnię AZS-u, nauczycielem, trenerką w Akademii Piłkarskiej Diamonds Academy oraz co najważniejsze trenerką w oddziale Football Academy Warszawa.

Trener Monika Garbowska jest byłą zawodniczką klubów piłki nożnej kobiecej i absolwentem AWF w Katowicach. Na co dzień jest pracownikiem Football Academy Camps oraz trenerem Football Academy Opole.

Trener Monika Jaksy jest byłą zawodniczką klubów najwyższych klas rozgrywkowych na trawie i futsalu na pozycji bramkarza. Jest również absolwentką Uniwersytetu Opolskiego oraz trenerką bramkarzy w Goalkeepers Academy Opole.

Trenerki będą w ścisłym kontakcie z trenerami Kadr Regionalnych oraz trenerami i koordynatorami Football Academy. 

Managerze, jeśli w Twoim Oddziale są wyróżniające się dziewczynki z roczników 2009-2012 zachęcamy do kontaktu z trenerkami. 

Drogie Panie, gratulujemy powołania na tak odpowiedzialne stanowisko, jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet i życzymy powodzenia w prowadzeniu reprezentacji Polski! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij