Loża Honorowa FA - Karol Bielecki

start / Aktualności

Loża Honorowa FA - Karol Bielecki

Drodzy Przyjaciele Football Academy!

Nadszedł czas na prezentację kolejnego bohatera 'Loży Honorowej FA'. Tym razem będzie to gwiazda reprezentacji Polski w piłce ręcznej – Karol Bielecki! Witamy w drużynie! 

Nasz bohater występuję na pozycji lewego rozgrywającego w zespole Vive Targi Kielce. Do jego największych sukcesów należą: wicemistrzostwo świata z 2007 roku oraz zdobycie brązowego medalu MŚ dwa lata później. W ostatnim czasie wygrał m.in. Puchar EHF w składzie zespołu z Magdeburga oraz zajął trzecie miejsce w Lidze Mistrzów z drużyną z Kielc. Dla naszej reprezentacji zdobył już ponad 700 bramek. Uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Był gwiazdą najlepszej ligi świata piłkarzy ręcznych – Bundesligi, gdzie reprezentował dwa kluby: SC Magdeburg oraz Rhein-Neckar Löwen.

11 czerwca 2010 roku, podczas towarzyskiego meczu z Chorwacją, Bielecki w nieszczęśliwym wypadku na boisku stracił oko. Nie poddał się. Pasja, niesamowita siła, wielkie serce, oddanie i ciężka praca pozwoliły mu wrócić do gry. Jego determinacja, hard ducha oraz nastawienie do świata to świetny przykład dla naszych małych piłkarzy. Wzór do naśladowania. Nasz nowy honorowy doradca będzie wspierać Football Academy merytorycznie i wizerunkowo. Jeszcze raz – witamy w drużynie!

<< wstecz dalej >>

udostępnij