Nowy FABALL debiutuje w trakcie Wielkiego Finału X Edycji MPFA!

start / Aktualności

Nowy FABALL debiutuje w trakcie Wielkiego Finału X Edycji MPFA!

Nikt nie pytał, każdy potrzebował. W trakcie uroczystego otwarcia Wielkiego Finału X Edycji Mistrzostw Polski Football Academy zaprezentowaliśmy nowy model FABALL-a ADIDAS TIRO CLUB BALL, który już dziś stał się oficjalną piłką w sieci Football Academy! 

W trosce o jak największy komfort i możliwości rozwoju naszych zawodników zdecydowaliśmy się na zmianę, która z miejsca podniesie jakość treningów w naszych akademiach piłkarskich w całej Polsce. Nowy FABALL wyprodukowany przez firmę ADIDAS to model stworzony z myślą o miękkim kontakcie, który ma długą trwałość i będzie dostosowany wagą i wielkością do każdej kategorii wiekowej. Panie i Panowie, oto nowy FABALL! ⤵


Link do filmu na YouTube (kliknij)

Nowością będzie wprowadzenie do sprzedaży w Football Academy Shop piłki w rozmiarze 3, która zdecydowanie ułatwia prowadzenie, nie ślizga się po nawierzchni suchej, a jej wielkość pozwala na swobodne oddawanie strzałów nogą, a nie kością piszczelową. Ta piłka - zdecydowanie lżejsza od rozmiaru 4 będzie stosowana w kategorii skrzata. 

Zgodnie z założeniami Unifikacji, chcemy wpasować się w model preferowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dlatego oprócz będącej już w obiegu piłki o rozmiarze 4, dostosowanej do gry w kategoriach Żaka i Orlika, wprowadzamy model piłki o rozmiarze 3 dla Skrzata i Bambinii. Rozmiar 3 wybierany jest najczęściej wtedy, gdy potrzebna jest piłka nożna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Na piłkach o rozmiarze 3 szkolą się adepci futbolu w wieku od 3-7 lat. Mniejsze odpowiedniki piłki do piłki nożnej, doskonale nadają się do trenowania precyzyjnych kopnięć. Dzięki ćwiczeniom przeprowadzanym na mini piłkach, dużo łatwiej wyłapać i skorygować błędy polegające na trafianiu nogą nie do końca w ten punkt, który zawodnik planuje (co z kolei ma wpływ na późniejszy tor lotu piłki) - doprecyzował dyrektor sportowy Football Academy Szymon Mlynek. 

Nowy FABALL zadebiutuje w trakcie jutrzejszego turnieju Wielkiego Finału X Edycji Mistrzostw Polski Football Academy. Transmisja z boiska telewizyjnego dostępna będzie w naszym serwisie YouTube (kliknij).

Niech wygra najlepszy! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij