"Od skautingu do Sportingu" w kolejnych pięciu miastach w Polsce!

start / Aktualności

"Od skautingu do Sportingu" w kolejnych pięciu miastach w Polsce!

Wyobrażasz sobie możliwość zaprezentowania się trenerowi jednej z najlepszych akademii piłkarskich na świecie, bez konieczności podróżowania po Europie i pokonywania tysięcy kilometrów? Takie rzeczy możliwe tylko w Football Academy. Już w kwietniu kolejna odsłona programu "Od skautingu do Sportingu", który tym razem obejmie aż pięć akademii piłkarskich naszej sieci!

Legnica, Bolesławiec, Zawiercie, Andrychów i Zamość to miasta, które między 24 a 28 kwietnia przyjmą u siebie wyjątkową piłkarską delegację, składającą się z przedstawicieli Sportingu Clube de Portugal, Football Academy School of Excellence w Szczecinie oraz centrali Football Academy. Zgodnie z wypracowanym w poprzednich latach scenariuszem, spotkanie w każdym z miast rozpocznie się od wykładu prowadzonego przez głównego skauta FASE Przemysława Tomkowa, który opowie o korzyściach płynących ze współpracy na linii FA - FASE - SPORTING CP oraz przedstawi najmocniejsze strony szkoły mistrzostwa sportowego w Szczecinie. Następnie wybrana grupa zawodników z każdego oddziału odbędzie wyjątkową jednostkę treningową, przeprowadzoną przez Joao Furtado - trenera akademii Sportingu Clube de Portugal. 

- Nadchodzi kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez dział sportu Football Academy we współpracy z FASE oraz naszym portugalskim partnerem. Bardzo zależy nam na budowaniu relacji pomiędzy ośrodkami FA a ekspertami FASE oraz oczywiście działem sportu FA i Trenerami Sportingu CP, od których wciąż czerpiemy garściami ogromną ilość wiedzy i doświadczenia w wychowywaniu najlepszych piłkarskich jednostek - powiedział dyrektor sportowy FA Szymon Mlynek.

- Oczywiście celem jest także ukazanie realnej współpracy na linii FA - FASE - Sporting CP, która z roku na rok działa coraz lepiej i skutecznie wpływa na poszerzenie skautingu ogólnopolskiego wszystkich trzech podmiotów. Dzięki takiemu rozwiązaniu akademia Sportingu ma coraz lepszą wiedzę na temat najbardziej utalentowanych zawodników w strukturach Football Academy. Obecność specjalistów z jednej z najlepszych akademii szkolących młodzież w Europie w pozytywny sposób wpływa na motywację zawodników, trenerów oraz rodziców w oddziałach, w których przeprowadzone były wizyty "Od skautingu do Sportingu''. W tych lokalizacjach znacznie wzrasta także świadomość na temat projektu Football Academy School of Excellence w Szczecinie, który jest fantastycznym miejscem do dalszego rozwoju dla najlepszych zawodników Kadr Regionalnych czy Kadr Polski Football Academy - zakończył Szymon Mlynek. 

Zgodnie z przyjętym scenariuszem w trakcie każdego z treningów, trenerzy oraz skauci FA, FASE i Sportingu CP bacznie obserwują wszystkich piłkarzy po to, by wybrać tego z największym potencjałem! Na koniec każdej jednostki treningowej wyróżniony zawodnik w Legnicy, Bolesławcu, Zawierciu, Andrychowie i Zamościu odbierze pamiątkową statuetkę "HOT PROSPECT" oraz być może zaproszenie na sprawdzenie się w trakcie testów w FASE! 

Już dziś możemy zdradzić, że te pięć miast to oczywiście nie koniec projektu "Od skautingu do Sportingu". Zapisy na kolejne edycje wciąż trwają i być może już jesienią odwiedzimy kolejne ośrodki Football Academy. 

Szczegółowe informacje dotyczące kwietniowych wizyt pojawią się już wkrótce w mediach społecznościowych oddziałów, w których odbędzie się wizyta z cyklu "Od skautingu do Sportingu". 

<< wstecz dalej >>

udostępnij