Pasja, zaangażowanie i sukces w Radomiu - TRIP PO SIECI

start / Aktualności

Pasja, zaangażowanie i sukces w Radomiu - TRIP PO SIECI

Witamy w kolejnym artykule z cyklu "Trip po sieci", w którym przybliżamy działalność i rozwój różnych oddziałów Football Academy. Tym razem Krzysztof Łoś, dyrektor ds. rozwoju sieci Football Academy, odwiedził Football Academy Radom. Przyjrzyjmy się, jak rozwija się ta placówka pod kierownictwem Damiana Kacperczyka, który w krótkim czasie osiągnął znakomite rezultaty.

Radom, miasto z bogatą tradycją sportową, okazało się trudnym miejscem na start dla nowej akademii piłkarskiej. Damian Kacperczyk, menedżer FA Radom, opowiedział nam o wyzwaniach, z jakimi musiał się zmierzyć na początku swojej działalności.

🗯 Akademia piłkarska w wielkim mieście - czy łatwo było wystartować w Radomiu?

Damian Kacperczyk: - Start w Radomiu nie był łatwą sprawą z kilku powodów. Nie było mnie w mieście, w którym się wychowałem, przez ponad 15 lat. Skutkiem tego był brak 'kontaktów', które ułatwiają rozwiązanie wielu spraw, m.in. miejsca do trenowania. Wiedziałem, że w Radomiu jest kilka szkółek piłkarskich o sprawdzonej renomie, działających na rynku od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Otwierając FA Radom w kwietniu 2023 roku, nie zdawałem sobie jednak sprawy, że na tamten moment jest ich ponad 10, prężnie działających w mieście, przez co wszystkie dostępne boiska były już mocno oblegane. Musiałem bardzo się wysilić, żeby miejsce do gry znaleźć. Finalnie dokonałem tego dosłownie na kilka dni przed planowanym otwarciem. Miałem duże wątpliwości, czy w ogóle w to brnąć i się nie wycofać z tego pomysłu (w tamtym czasie pracowałem już na dwa etaty i miałem kilkumiesięcznego synka). Dzisiaj nie żałuję i spełniam się w tym, co robię.

Praca Damiana Kacperczyka szybko została zauważona i doceniona przez Football Academy. Jego zaangażowanie zaowocowało zdobyciem prestiżowej nagrody za najlepszy start oddziału w 2023 roku, co było dla niego ogromnym motywatorem do dalszego działania.

🗯 Nagroda za najlepszy start 2023 roku - jak wpłynęło na Ciebie to wyróżnienie?

Damian Kacperczyk: - Nagroda, którą otrzymałem podczas Konwentu 2024 we Wrocławiu, dała mi kolejnego 'kopa' do działania. Zawsze jest miło, jak twoja praca zostaje zauważona i doceniona, a zwłaszcza w tak dużej i prężnie działającej organizacji, jaką jest Football Academy. To wyróżnienie utwierdziło mnie również w przekonaniu, że było warto się nie poddawać mimo wielu przeciwności, które napotkałem na początku mojej pracy w FA Radom i konsekwentnie dążyć do postawionych sobie celów."

Nieodłącznym elementem pracy w akademii piłkarskiej są wyzwania związane z infrastrukturą. Damian Kacperczyk podzielił się z nami jedną z takich historii, która pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie i determinacja w rozwiązywaniu problemów logistycznych.

🗯 W rozmowie z Krzysztofem dowiedzieliśmy się, że z Twoją bazą treningową wiąże się pewna ciekawa historia. Zdradzisz nam jaka? 

Damian Kacperczyk: - Mogę przytoczyć jedną historię. Gdy zbliżał się okres jesienno-zimowy w roku 2023, szukałem miejsca do prowadzenia treningów 'pod dachem'. Szybko okazało się jednak, że o takie lokalizacje w mieście jest niezwykle trudno, z uwagi na pewne luki prawne. Niektóre szkoły nie chcą wynajmować swoich sali gimnastycznych, ponieważ ponoszą z tego tytułu pewne koszty związane z obsługą takiego przedsięwzięcia (osoba sprzątająca, nadzorca itp.), a pieniądze uzyskane z wynajmu powierzchni przekazywane są do urzędu miasta. Z tego właśnie powodu postanowiłem, że spróbujemy trenować jak najdłużej na boisku zewnętrznym. Żeby jednak to zrobić, potrzebowaliśmy (tylko na część zajęć) oświetlenia. Niestety dyrekcja szkoły uznała, że prąd jest zbyt drogi, a szkoła posiada 'limity energii' i nie dostałem zgody na doświetlenie boiska. Próbując interweniować m.in. u kierownika sportu czy dyrektora edukacji, 'odbiłem się od ściany'. Dopiero petycja rodziców (którzy mocno się zainteresowali sprawą po braku reakcji ze strony władz miasta) przyniosła zamierzony efekt i po ponad 6 miesiącach 'walki', światło zostało włączone.

Damian Kacperczyk jest przykładem, jak połączenie pasji i zaangażowania może przekształcić się w pełnoetatowy biznes. Jego oddanie Football Academy i Football Baby zaowocowało dynamicznym rozwojem oddziałów w Radomiu oraz w innych miastach regionu.

🗯 Manager na pełen etat - zaangażowałeś się w FA i BABY na 100% - czy to już plan na przyszłość i jakie są plany na rozwój sieci?

Damian Kacperczyk: - Tak, zaangażowanie bym powiedział nawet nie na 100 a na 110%. Od jakiegoś czasu jest to moja jedyna działalność zawodowa, więc zdecydowanie w tym widzę moją przyszłość. Moim celem od początku było stworzenie sieci lokalnych oddziałów FA (wtedy jeszcze nie planowałem angażować się w projekt Football Baby). Trochę przez swoją wrodzoną ambicję do ciągłego rozwoju, ale chyba przede wszystkim przez chęć stworzenia środowiska przyjaznego każdemu młodemu człowiekowi, aby mógł spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu, jaką jest piłka nożna, niezależnie od posiadanych umiejętności czy predyspozycji. Chciałem, żeby moje szkółki sygnowane znakiem FA i FB były miejscem, gdzie każde dziecko i każdy rodzic przychodziłby z uśmiechem na twarzy, żeby czuli, że są częścią sportowej społeczności, która jest tak istotna w dzisiejszych, mocno "online`owych" czasach. Zaszczepienie w dziecku pasji do sportu (niekoniecznie do piłki nożnej), jest chyba najważniejszym elementem tego, co robimy jako 'wychowawcy sportowców'.

Krzysztof Łoś, który miał okazję odwiedzić FA Radom i zobaczyć, jak funkcjonuje oddział pod kierownictwem Damiana Kacperczyka, podkreśla, jak ważne jest połączenie pasji i zaangażowania w osiągnięciu sukcesu.

- Damian jest świetnym przykładem, że połączenie pasji i zaangażowania to recepta na sukces. Udowodnił to już na samym początku, zdobywając na tegorocznym Konwencie Football Academy nagrodę za najlepszy start oddziału. Jego determinacja i poświęcenie nie tylko przyniosły mu prestiżowe wyróżnienie, ale również umożliwiły dynamiczny rozwój ośrodków Football Academy i Football Baby w regionie. Damian dobitnie pokazuje, że nasze projekty mogą stanowić pełnoetatowy biznes z dużym potencjałem, o ile włoży się trochę serca i pracy - w ten sposób podsumował swoją wizytę na Mazowszu dyrektor ds. rozwoju sieci Krzysztof Łoś. 

Damian Kacperczyk jest dowodem na to, że z determinacją i pasją można przezwyciężyć nawet największe trudności. Jego historia w FA Radom, pełna wyzwań związanych z infrastrukturą i brakiem lokalnych kontaktów, pokazuje, że wytrwałość w dążeniu do celu przynosi wymierne efekty. Nagroda za najlepszy start oddziału w 2023 roku, zdobyta dzięki jego zaangażowaniu, potwierdza, że ciężka praca nie idzie na marne. Dziś Damian z powodzeniem prowadzi Football Academy Radom, Football Baby Radom, oraz Football Baby Zwoleń, a jego plany na przyszłość obejmują dalszy rozwój sieci i stworzenie lokalnych ośrodków piłkarskich.

Dzięki jego wysiłkom młodzi piłkarze z Radomia i okolic mają szansę na rozwój swoich umiejętności w przyjaznym i profesjonalnym środowisku. Damian Kacperczyk pokazuje, że przy odpowiednim podejściu i zaangażowaniu, Football Academy może stać się pełnoetatowym, dochodowym biznesem, który jednocześnie odgrywa ważną rolę społeczną.

<< wstecz dalej >>

udostępnij