Piłkarski Weekend- podsumowanie

start / Aktualności

Piłkarski Weekend- podsumowanie

Pierwszy piłkarski weekend za nami. Przez dwa dni, w większości domów naszych podopiecznych, bezsprzecznie królowała piłka nożna. Zaczęliśmy w sobotnie przedpołudnie od prezentacji naszej szkółki z okazji Dni Opola. Trener Paweł Jędrzejewski wraz ze swoimi piłkarzami, przeprowadził bardzo ciekawą jednostkę treningową wykorzystując m in. balony czy taśmę budowlaną co wzbudzało zainteresowanie spacerujących opolan po ulicy Krakowskiej.

Chwilę po zakończeniu prezentacji, udaliśmy się wszyscy do Centrum Sportu przy ul. Północnej gdzie odbyły się III urodziny Football Academy. Pogoda jak i frekwencja uczestników dopisała. Na nasze zaproszenie stawili się również mali piłkarze wraz z rodzicami z Niemodlina, Tarnowa Opolskiego oraz Chróścic. Blisko 100 dzieciaków przez 3 godziny rozgrywała mecze pokazowe w odpowiednich kategoriach wiekowych na specjalnie stworzonych boiskach. Emocji i pięknych bramek nie brakowało. Po meczu dzieciaków swoje umiejętności zaprezentowali Tatusiowie z trenerami. Nie wynik był najważniejszy a zabawa w luźnej atmosferze. Niektórzy tak się wyluzowali, że zachciało im się strzelać bramki z przewrotek, zakładać siatki trenerom czy manifestować swoją radość niczym małe dzieci :).Na zakończenie nasi najbardziej wytrwali wychowankowie wręczyli na ręce trenera Pawła upominek w postaci kolażu zdjęć z pierwszego treningu 1.04.2009 oraz pierwszego turnieju 20.12.2009 z Sosnowca odśpiewując przy tym gromkie sto lat.

Wszystkim uczestnikom urodzinowej imprezy, dziękujemu za przybycie i wspólną zabawę.

 

Wieczorem wszystkie oczy skierowane były na mecz Fc Barcelona – Real Madryt. Jedni płakali ze smutku inni ze szczęścia. Real wygrywając zapewnił sobie mistrzostwo Hiszpanii.

Niedziela to z kolei start rozgrywek Deichmann Mini Mistrzostwa Europy. Nasze zespoły reprezentujące Francję, Włochy oraz Anglię rozegrały w sumie 8 spotkań ze zmiennym szczęściem.

W starszej grupie podopieczni trenera Pawła Bzdęgi (ANGLIA) rozpoczęli od porażki 1:4 z Włochami. W drugim spotkaniu chłopcy po bardzo dobrej grze odnieśli zwycięstwo z Danią 3:0. Bramki dla Anglików zdobywali Tobiasz Bazan, Mateusz Parasiewicz oraz Tobiasz Segieth.

W grupie młodszej niepokonana była FRANCJA z łatwością ogrywając kolejnych rywali. Zwycięstwo 5:0 z Polską, 8:2 z Portugalią oraz 5:0 z Anglią. Gra naszej drużyny była przyzwoita jednak w wielu sytuacjach brakowało skuteczności i koncentracji. Chłopcy bardzo się starali a kilka akcji stało na wysokim poziomie. Bramki dla Francji zdobywali: Julian Półtorak 4, Patryk Stypka 4, Dominik Krajewski 3, Oskar Sawicki 2, Jasiu Dąbrowski 1, Adaś Dendera 1, Tomek Piaseczny 1 , Michał Surzyn 1 , Dawid Szczepaniak 1,

Z kolei zespół WŁOCHÓW rozpoczął turniej od zwycięstwa z Anglią by w dwóch kolejnych meczach ulec Holandii 3:0 oraz Chorwacji 2:1. Gra naszej drużyny mogła się podobać. Zepspół złożony z wielu debiutantów grał jakby miał za sobą kilka większych imprez. Niestety zawodziła skuteczność a czasami brakowało szczęścia. Włosi pokazali się z bardzo dobrej strony i liczymy, że w kolejnych dniach imprezy będą grali równie dobrze co skutecznie. Gole dla Włochów strzelali : Tymek Wiśniewski oraz Piotrek Szymczuk-Szymaniuk.

Pierwszy z piłkarskich weekendów za nami a przed nami już kolejny. W sobotę - Turniej Adidas Football Challenge we Wrocławiu a w niedzielę 2 kolejka Deichmann Mini Mistrzostw Europy to kolejna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Grania będzie naprawdę dużo.

 

Komunikat od trenerów: Bardzo prosimy o punktualność !!!!

Więcej zdjęć:

http://footballacademy.pl/forum2/index.php?topic=114.msg279#new

http://footballacademy.pl/forum2/index.php?topic=115.msg279#new

 

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij