Piotr Pardel na dłużej w Atalancie Bergamo

start / Aktualności

Piotr Pardel na dłużej w Atalancie Bergamo

Pomiędzy przygotowaniami do Wielkiego Finału XI Edycji Mistrzostw Polski Football Academy nie możemy przegapić prawdziwego hitu - informacji, która elektryzuje całą sieć Football Academy i pokazuje, że praca wykonywana w naszych oddziałach może otworzyć drzwi na wielkie piłkarskie areny. 

Piotr Pardel, czyli wychowanek FA Szczecin, który zgodnie z przemyślaną ścieżką rozwoju trafił następnie do FASE, na początku czerwca podpisał nowy 3-letni kontrakt z tegorocznym triumfatorem Ligi Europy UEFA Atalantą Bergamo. 19-letni bramkarz, który w barwach drużyny z północy Włoch występuje od 2022 roku, doskonale zaaklimatyzował się na Półwyspie Apenińskim, udowadniając, że filozofia Football Academy School of Excellence w Szczecinie jest słuszna i pozwala zawodnikom na "miękkie lądowanie", niezależnie od wybranego zagranicznego kierunku rozwoju kariery. 

Pardel mierzy ponad 190 centymetrów wzrostu, więc na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że ma predyspozycje do bycia bramkarzem, a jakie są jego inne walory? – To jest chłopak o dużym, naturalnym potencjale – dobre warunki fizyczne i parametry motoryczne. Do tego ma cechy, których my, trenerzy bramkarzy poszukujemy u młodych golkiperów, czyli jest inteligentny, antycypacyjny, odważny, sprawny, z dobrą percepcją i grający nogami. To jest profil bramkarza, który jest bardzo pożądany w obecnym futbolu – mówił na łamach Weszło Junior Wojciech Zimecki, trener bramkarzy, który siedem lat pracował z Piotrem Pardelem w ramach projektu Goalkeepers Academy Szczecin.

Dziś nic się nie zmieniło i jesteśmy pewni, że świat wkrótce dowie się o potencjale naszego wychowanka! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij