Podsumowanie IV edycji Bolton Camp – Wronki

start / Aktualności

Podsumowanie IV edycji Bolton Camp – Wronki

Jak zwykle podczas naszego polsko-angielskiego zgrupowania dla małych piłkarzy w ramach współpracy Football Academy i Bolton Wanderers FC oraz KKS Lecha Poznań,nie brakowało emocji i prawdziwych piłkarskich „frykasów”.

Wszystko zaczęło się jak zwykle w piątek wieczorem i jak zwykle chłopcy nawet nie zorientowali się, kiedy piłkarski camp dobiegł końca.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Bolton Campu były gry „4 na 4” wg. filozofii, którą stosują nasi partnerzy z Anglii przy treningach dla małych piłkarzy. Oprócz zastosowania w praktyce rozwiązań 4v4, podczas treningów z uczestnikami campu, trenerzy Boltonu dokonali analizy swoich metod na panelach dyskusyjnych w auli hotelu Olympic. Ponad 60 trenerów – uczestników panelu, zadawało sporo skomplikowanych pytań, ale wiedza trenera koordynatora Bolton Wanderers International Soccer Schools – Pana Davida Bailey, pozwoliła na otrzymanie wyczerpujących odpowiedzi.

Spośród ponad 60 młodych uczestników Bolton Camp – Wronki 2012 najbardziej do gustu trenerom z Anglii przypadły umiejętności i styl gry Dominika Krajewskiego z Football Academy Opole. 9-letni adept sztuki piłkarskiej z miasta-centrali Football Academy został wyróżniony nagrodami oraz niezliczonymi brawami swoich kolegów, kadry trenerskiej oraz obserwatorów treningów. Jak zgodnie podkreślają trenerzy Boltonu, Dominik już mógłby zasilić akademię BWFC dlatego też nasi partnerzy bacznie będą przyglądali się jego rozwojowi w Polsce.

Ogromną atrakcją i prawdziwym wyróżnieniem dla wszystkich małych bramkarzy, których było na Bolton Campie sześciu, były treningi dedykowane z trenerem Sergeyem Shipovskiym. Tak wybitnego specjalisty pracującego z młodymi adeptami sztuki bramkarskiej z tak fantastycznym podejściem do dzieci szczerze zazdrościmy naszej Akademii w Szczecinie, gdzie Pan trener pracuje na co dzień.

To był kolejny udany Camp pod egidą ekipy z Boltonu i przy wsparciu KKS Lecha Poznań, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc. W tym roku nasi mali piłkarze byli niezwykle grzeczni i zdyscyplinowani, a na treningach prezentowali się wyśmienicie, co kilkakrotnie podkreślił David Bailey – szef BWFCISS. „Poziom sportowy uczestników naszych zgrupowań rośnie z roku na rok, co napawa mnie olbrzymia nadzieją na przyszłość” – mówił David Bailey.

Brawa dla małych piłkarzy, dla ich opiekunów w postaci trenerów Football Academy, dla trenerów Boltonu, a zwłaszcza dla rodziców naszych podopiecznych za nierzadko ogromny wysiłek ponoszony przy dowozie i odbiorze swoich pociech z Hotelu Olympic.

Obsłudze hotelu i restauracji dziękujemy za pomoc przy organizacji i zapowiadamy się za rok!

 

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

<< wstecz dalej >>

udostępnij