Podsumowanie Mini Euro 2012 w Opolu

start / Aktualności

Podsumowanie Mini Euro 2012 w Opolu

W sobotę, 26 maja Opole opanowała piłkarska gorączka EURO 2012. W opolskim Centrum Sportu stawili się młodzi (U 10) piłkarze reprezentujący szkółki Football Academy z całej Polski oraz gościnnie zaproszeni gracze z Odry Opole.
 

 

 


Turniej pod nazwą MINI EURO 2012 rozpoczął się o godzinie 10:00 od losowania podczas, którego kapitanowie swoich zespołów stanęli przed stresującym zadaniem wyciągnięcia szczęśliwego losu z nazwą ich ulubionej reprezentacji narodowej. Każda drużyna oprócz przypisanej nazwy, otrzymała również koszulki w kolorystyce odpowiadającej danemu krajowi.

Nasi chłopcy wylosowali Szwecję. Grupy wyglądały nieco inaczej niż w prawdziwym Euro i trafiliśmy do grupy z Włochami, Anglią, Irlandią, Ukrainą i Portugalią.

Szwecja – Włochy 0:7

Szwecja – Anglia 5:1 (Jurek Krasoń x 3, Kuba Majewski, Filip Grabarczyk)

Szwecja – Irlandia 0:2

Szwecja – Ukraina 3:0 (Mieszko Grabowski x 2, Jurek Krasoń)

Szwecja – Portugalia 3:0 (Jurek Krasoń x 2, Adrian Michalak)

 

Grupowe rozgrywki zakończyliśmy na 3 miejscu i rozegraliśmy mecz o 5 z Hiszpanią.

 

Szwecja – Hiszpania 5:1 (Kuba Czapliński x 2, Dymitr Zdunek x 2, Marceli Milachowski)

 

Pokonując Hiszpanię zajęliśmy 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju.

 

Mimo że nasi reprezentanci zagrali tylko z jednym rezerwowym i w składzie mieli chłopców o rok, a nawet dwa lata młodszych niż rywale, to doskonale wytrzymali trudy całego turnieju i w meczu o  5 miejsce rozbili 5:1  Hiszpanię. Warto podkreślić, że każdy z naszych reprezentantów co najmniej raz  trafił do bramki, a ich radość po każdym golu  była nieopisana i niezwykle spontaniczna – relacjonuje Wiesław Powalisz,  trener pilskich chłopców.


We wszystkich meczach padała bardzo duża ilość bramek i chyba nikt z nas nie miałby nic przeciwko gdyby na prawdziwych mistrzostwach było podobnie.

Po rozegraniu 38 spotkań, puchar zwycięstwa w górę unieśli Włosi, którzy w wielkim finale pokonali zespół Duńczyków, potwierdzając swoją dobrą dyspozycje tego dnia. W małym finale ( III miejsce) triumfowali Irlandczycy pokonując Holendrów 4:0

W trakcie rozgrywek, wszyscy zawodnicy mogli podziwiać umiejętności mistrza piłkarskiego freestyle Dawida Krzyżowskiego a na deser trenerzy Football Academy zmierzyli się z reprezentacją partnera Football Academy – Holland Contracting, którą pokonali 4:2 ku uciesze naszych podopiecznych.

Impreza zakończyła się wręczeniem pamiątkowych pucharów, medali oraz dyplomów. Wyróżnieni zostali również najlepszy bramkarz turnieju: Kacper Łuczaj (Dania) oraz król strzelców Kamil Lukoszek (Włochy – 18 bramek).

Klasyfikacja końcowa:

1. Włochy ( ODRA OPOLE)

2. Dania (FA OPOLE I)

3. Irlandia (FA NIEMODLIN I)

4. Holandia (FA LESZNO)

5. Szwecja (FA PIŁA)

6. Hiszpania (FA NIEMODLIN II)

7. Anglia (FA OPOLE II)

8. Francja (FA KIELCE)

9. Portugalia (FA OLKUSZ)

10. Polska (FA LEGNICA)

11. Ukraina (FA RYBNIK)

12. Niemcy (FA WAŁBRZYCH)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy w duchu fair play. Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu oraz poświęcony czas.

Zdjęcia oraz relacja przeprowadzona przez TVP z turnieju znajdują się na naszym profilu na Facebooku: http://www.facebook.com/FootballAcademyPila

 

Football Academy Piła dumnie reprezentowali: Marceli Milachowski, Kuba Czapliński, Jurek Krasoń, Kuba Majewski, Adrian Michalak, Mieszko Grabowski, Dymitr Zdunek oraz Filip Grabarczyk.

<< wstecz dalej >>

udostępnij