Podsumowanie Turnieju Bolton Cup

start / Aktualności

Podsumowanie Turnieju Bolton Cup

W niedzielę 16 grudnia, drużyna złożona z wybranych zawodników z rocznika 2004 brała udział w turnieju o Puchar Graczy Boltonu, zorganizowanym przez Football Academy Opole. Imprezie przez cały dzień, uważnie przyglądał się szef Międzynarodowej Akademii Boltonu – David Bailey, który na koniec rozgrywek wybrał najlepszą drużynę, zawodnika oraz bramkarza zawodów. Warto wspomnieć, że udział w turnieju brały tylko drużyny z Football Acadamy i tradycyjnie już w tej kategorii wiekowej zrezygnowaliśmy z końcowej klasyfikacji, liczenia punktów czy bramek. Liczyła się tylko gra bez stresu i niepotrzebnej presji związanej z osiąganiem jak najwyższego miejsca.

Nasza drużyna swój pierwszy mecz rozegrała z zespołem z Będzina. Po nerwowym początku i dość długim rozkręcaniu się, udało się ostatecznie pokonać kolegów z górnego śląska 3:0, po bramkach Bartka Zarzyckiego, Juliana Półtoraka oraz Szymka Sikorskiego. Drugi mecz to rywalizacja z ekipą z Wrocławia, zakończona ostatecznie 1:1.Gola na wagę remisu strzelił Bartek Garbacz. W meczu mieliśmy dużą przewagę, ale piłka za nic nie chciała wpaść do bramki. Trzecia kolejka to rywalizacja z bardzo fajnie grającą drużyna z Leszna. Mecz „zasłużenie” przegraliśmy 1:0. Kolejny pojedynek stoczyliśmy z Kaliszem, który gładko pokonaliśmy 5:0 a bramki strzelali dwukrotnie Mikołaj Śliwiński, Adam Frydel, Julian Półtorak oraz Dawid Szczepaniak. Ostatnim meczem dnia była rywalizacja ze Szczecinem, który nie bez trudu udało nam się zwyciężyć 4:2 a gole zdobyli dwukrotnie Bartek Zarzycki, Dominik Bober oraz Mikołaj Śliwiński.

Na koniec dnia, po siedmiu godzinach ciągłego grania, nasz gość z Anglii dokonał indywidualnych wyróżnień. David Bailey wybrał naszego Szymka Wojakowskiego najlepszym bramkarzem imprezy natomiast do grona najlepszych dziesięciu zawodników turnieju wytypował Mikołaja Śliwińskiego oraz Szymka Sikorskiego. Naszym zawodnikom gratulujemy wyróżnień i życzymy kolejnych sukcesów.

Najlepszą drużyną wybrano zespół Niemodlina prowadzony przez naszego trenera Michał Jędrę, graczem turnieju został Jan Niedzielski z Leszna a królem strzelców Maksymilian Kokociński (6) również z Leszna.

 

FA OPOLE – FA BĘDZIN 3:0 (Bartek Z. , Julian, Szymek S)

FA OPOLE – FA WROCŁAW 1:1 (Bartek G.)

FA OPOLE – FA LESZNO 0:1

FA OPOLE – FA KALISZ 5:0 (2x Mikołaj, Adam, Julian, Dawid)

FA OPOLE – FA SZCZECIN 4:2 (2x Bartek Z, Dominik, Mikołaj)

 

Skład: Szymek Wojakowski, Bartek Garbacz(1), Bartek Zarzycki (3), Adam Frydel (1), Mikołaj Śliwiński (3), Kamil Moraczewski, Domnik Bober (1), Julian Półtorak (2), Szymon Sikorski (1), Dawid Szczepaniak (1)

Trenerzy: Paweł Jędrzejewski, Sebastian Żymła

 

Słowo od Trenera:

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców za poświecony czas, wytrwałość oraz kulturalne zachowanie. Mamy nadzieje, że turniej się podobał a obecność Davida, jego podejście i formuła zawodów zyskała Państwa uznanie. Gratuluję i jestem dumny z chłopaków za wysiłek, który włożyli w każdy mecz by zaprezentować się jak najlepiej, jednak analizując grę i postawę naszej drużyny oraz zachowanie poszczególnych zawodników jestem rozczarowany. W naszej grze było bardzo dużo niedokładności, nerowych, zbędnych i nie zrozumiałych strzałów, podań czy zachowań. Sporo jeszcze przed nami pracy i wylanego potu na treningach. Bardzo się cieszę z indywidualnych wyróżnień, ale zupełnie ich nie rozumiem. Znam chłopców wystarczająco długo by stwierdzić, że nie zaprezentowali choćby w połowie swoich umiejętności. W naszym odczuciu rocznik 2004 ma duży potencjał, który nie został odpowiednio zaprezentowany. Mamy nadzieje, że w kolejenej próbie wypadniemy lepiej:)

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij