Podsumowanie Turnieju w Zdzieszowicach (r.2005)

start / Aktualności

Podsumowanie Turnieju w Zdzieszowicach (r.2005)

W dniu 1.12 wybrani zawodnicy z grupy trenera Sebastiana udali się na turniej do Zdzieszowic, którego organizatorem był miejscowy Koksownik. W turnieju udział wzięło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Football Academy Opole trafiło do grupy B razem z drużynami Koksownika Zdzieszowice II, Śląska Wrocław I oraz Juventusu Soccer Schools z Krakowa.  W pierwszym meczu zespół FA Opole spotkał się z Koksownikiem Zdzieszowice II. Mecz toczył się pod dyktando naszego zespołu, który ostatecznie wygrał aż 9-0. Łupem bramkowym podzielili się: Dominik Plewnia x3, Sebastian Stypka x2, Maciek Dąbrowski x2, Bartek Mucha, Robert Walecko. W drugim spotkaniu nasi chłopcy trafili na drużynę Śląska Wrocław I. Po zaciętym i wyrównanym meczu, w którym do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka ostatecznie nasz zespół wygrał 2-1 po golach Dominika Plewni i Sebastiana Stypki. Ostatni mecz grupowy to pojedynek ze szkółką Juventusu Turyn z Kraków i pewne zwycięstwo 3-1 po dwóch golach Wojtka Piasecznego i jednym trafieniu Maćka Dąbrowskiego. Zajmując pierwsze miejsce w grupie nasz zespół awansował do grupy "zielonej" w której znalazły się po 2 najlepsze zespołu z obu grup.

W pierwszym meczu w tej grupy nasz zespół spotkał się z drużyna Football Academy Kędzierzyn-Koźle. Niestety po chaotycznej grze i kilku niewykorzystanych sytuacjach wynik meczu brzmiał 2-1 dla drużyny z Kędzierzyna (br. Wojtek Piaseczny). Następna potyczka to mecz z drużyną Śląska Wrocław I. Po zdecydowanie najsłabszym tego dnia meczu nasi chłopcy przegrywają aż 5-2 (br. Maciek Dąbrowski x2). W ostatnim spotkaniu turnieju nasza drużyna pokonuje Sląska Wrocław II, po dwóch bramkach Sebastiana Stypki i jednej Wojtka Piasecznego.

Do ciekawej sytuacji doszło podczas wyłaniania króla strzelców turnieju. Okazało się, że pięciu zawodników ma po 5 bramek (m.in.Sebastian Stypka i Maciej Dąbrowski) i do wyłonienia ostatecznego zwycięzcy był potrzebny dodatkowy konkurs rzutów karnych. Po zaciętej walce, puchar i nagroda za najlepszego strzelca turnieju trafił do Maćka Dąbrowskiego z Football Academy Opole. Organizator oprócz medalu dla każdego zawodnika przewidział także statuetkę dla najlepszego gracza z każdej drużyny. Z naszego zespołu nagrodę tę odebrał Sebastian Stypka.

W turnieju nie było prowadzonej klasyfikacji końcowej.

Skład Football Academy Opole. Radek Wójcicki, Maciej Dąbrowski (5), Bartek Burda, Robert Milejski, Robert Walecko (1), Bartek Mucha (1), Sebastian Stypka (5), Wojtek Piaseczny (4), Dominik Plewnia (4).

Tr.Sebastian Żymła

<< wstecz dalej >>

udostępnij