Polacy w kluczowych rolach na europejskich boiskach

start / Aktualności

W minionym tygodniu byliśmy światkami dwóch pierwszych europejskich rozstrzygnięć w 2020 roku i oba odbyły się przy udziale polskich piłkarzy! We wtorek Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim zapewnił sobie ósme z rzędu Mistrzostwo Niemiec, a w środę grający w SSC Napoli - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński unieśli Puchar Włoch, pokonując w finale Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego. Wiemy już także, w jaki sposób dokończona zostanie Liga Mistrzów UEFA!

Stary mistrz, pierwszy spadkowicz i powrót po 11 latach (Bundesliga w pigułce)
W Bundeslidze do rozegrania pozostają już tylko dwie kolejki. Seria gier, która odbyła się we wtorek i w środę, przyniosła pierwsze definitywne rozstrzygnięcia. Z ligą niemiecką pożegnał się beniaminek, w którego miejsce wskoczą lokalni rywale.

Finał Pucharu Włoch: Milik pieczętuje wygraną Napoli z Juventusem!
Gdy Gianluigi Buffon zdobywał swój pierwszy Puchar Włoch, Arkadiusz Milik palił papierosy i kradł cukierki ze sklepu. Dobrze, że szybko przestał to robić. W finale Coppa Italia to polski napastnik przesądził o wygranej SSC Napoli w rzutach karnych.

Chcieliśmy wielkiego turnieju latem? To UEFA przeniosła Ligę Mistrzów do Lizbony w nowym formacie
UEFA znalazła rozwiązanie, jak dokończyć europejskie puchary. Dwa mini-turnieje w Portugalii oraz Niemczech, gdzie poznamy zwycięzców tegorocznych edycji. Gdańsk nadal będzie gospodarzem finału Ligi Europy, ale dopiero w 2021 roku, kiedy spodziewamy się już kibiców na trybunach. Sytuacja win-win.

Trzeci środkowy obrońca i pierwszy rozgrywający. Jak Ter Stegen rewolucjonizuje grę bramkarza
Pep Guardiola przepowiedział, że najnowsza rewolucja futbolu będzie dotyczyła stworzenia z golkiperów środkowych obrońców grających 30 metrów od bramki. Po trzech miesiącach przerwy Marc-André ter Stegen zagrał i pobił rekord celnych podań na swojej pozycji. Bramkarze przyszłości będą opowiadać o inspiracji Niemcem.

La Liga. Sevilla - Barcelona. Mistrzowie Hiszpanii zgubili punkty
W meczu 3. w La Liga Sevilli z liderem Barceloną nie padły gole. W efekcie mistrzowie Hiszpanii mają nad wiceliderem Realem Madryt trzy punkty przewagi. Królewscy swoje spotkanie rozegrają w niedzielę.

Lech znokautował Piasta w Gliwicach! Znakomita wiadomość dla Legii
Po bezbarwnym spotkaniu odbywającym się w fatalnych warunkach atmosferycznych Piast Gliwice niespodziewanie przegrał z Lechem Poznań 0:2 grającym w "10" od 48. minuty po pięknym uderzeniu Jakuba Modera z rzutu wolnego i bramce Pedro Tiby w końcówce spotkania.

Herta lepsza od Bayernu. Dobry występ Piątka
To był bardzo dobry mecz dla Krzysztofa Piątka i Herthy Berlin! Polak w znacznej mierze przyczynił się do dwubramkowego zwycięstwa gospodarzy nad gośćmi z Leverkusen. Po 33. meczach w sezonie 2019/2020 obydwie drużyny dzieli pięć miejsc w tabeli, jednak w tym spotkaniu gracze z Berlina rozdawali karty praktycznie od samego początku. Zobacz skrót meczu Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:0 transmitowanego na antenie Eleven Sports 2.

La Liga. Sociedad - Real Madryt. Królewscy nowym liderem. Kontrowersja w 68 minucie
Real Madryt pokonał w meczu wyjazdowym Real Sociedad 2:1 i został nowym liderem La Liga. Do kontrowersyjnego zdarzenia doszło w 68. minucie, kiedy sędzia nie uznał gola dla gospodarzy.

Chelsea zwycięzcą kolejki, beznadziejne Bournemouth ciągnie do Championship (FIVE-A-SIDE)
Chelsea, choć z problemami, ugrała w ten weekend najwięcej. Ciekawie nadal jest na dole tabeli, gdzie odstawać zaczyna Bournemouth. Czas na wnioski po meczach Premier League.