Prasówka 09.03 - 15.03.2020

start / Aktualności

Prasówka 09.03 - 15.03.2020

Kilka ostatnich artykułów rozpoczynaliśmy słowami - "W związku z szalejącą pandemią koronawirusa(...)". Dziś nie będzie inaczej. Planując stworzenie cyklu prasówek podsumowujących poprzedzający tydzień nie mogliśmy się spodziewać takiego rozwoju sytuacji. Dlatego tytułem wstępu przybliżymy Państwu na czym ten cykl ma polegać i przedstawimy kilka najważniejszych informacji.

 

Tytułowa "Prasówka Football Academy" jest i będzie poniedziałkowym zbiorem najważniejszych informacji i artykułów ze świata piłki nożnej z minionego tygodnia. Informacji o występach polskich piłkarzy w najlepszych ligach świata, wydarzeniach ze świata FA oraz najciekawszych wzmianek branżowych dziennikarzy. Tak więc rozpocznijmy!

Bartosz Bereszyński z pozytywnym wynikiem koronawirusa! 
Reprezentant Polski i zawodnik Sampdorii Genua na swoim instagramie poinformował, że pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności nie udało mu się uniknąć zakażenia wirusem COVID-19. Piłkarz apelował o odpowiedzialność i sugerował abyśmy pozostali w domach. Co ciekawe w zespole Sampdorii odnotowano już 8 przypadków koronawirusa! 

źródło: https://bit.ly/2Wgs5rv

W Rosji nadal grają. Świetny występ Grzegorza Krychowiaka. 
Podczas gdy większość lig europejskich zawiesiła swoje rozgrywki rosyjska Premier Liga kontynuuje swoje rozgrywki. W meczu na szczycie tabeli Lokomotiw Moskwa z Krychowiakiem i Rybusem w składzie pokonał FK Rostow 3:1. Polski pomocnik strzelił 9 gola w sezonie oraz miał udział przy dwóch pozostałych trafieniach swojego zespołu - zanotował asystę, a po jego strzale z 30-metrów padł gol samobójczy.

źródło: https://bit.ly/2WkDTsT

Zawodnik FASE powołany do Reprezentacji Polski!
Jan Mierzwa - zawodnik z rocznika 2005 szczecińskiej Football Academy School of Excellence wziął udział w zgrupowaniu nowego projektu PZPN - Future Pro. Gratulujemy!

źródło: https://www.facebook.com/faseszczecin/

Rozgrywki w Polsce zawieszone!
Decyzją PZPN rozgrywki PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 ligi oraz 2 ligi zostały zawieszone do końca marca. Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni po zapoznaniu się z decyzjami UEFA.

źródło: https://bit.ly/2x35zaY

Finaliści poprzedniego sezonu odpadają z Ligi Mistrzów! 
Triumfator Champions League sezonu 2018/2019 za burtą! Wicemistrz Anglii został wyeliminowany przez Atletico Madryt prowadzone przez Diego Simeone w dogrywce, w której Liverpool stracił trzy gole! Taki sam los spotkał inny angielski zespół, który rywalizował z piłkarzami Jurgena Kloppa w finale rozgrywek 2018/19 - Tottenham Hotspur. Drużyna Jose Mourinho uległa w dwumeczu aż 4:0 z rewelacją rozgrywek - RB Lipsk.

źródła: https://bit.ly/38WmQQu
https://bit.ly/2TTOcTl

#zostańwdomu i nadrób książkowe zaległości.
Tak sugeruje nam redakcja Newonce Sport, a konkretnie redaktor Michał Trela, który stworzył zbiór "10 sportowych  e-booków, dzięki którym brak meczów będzie Was cieszył". Może rzeczywiście jest to doskonały czas, żeby nadrobić wszystkie książkowe zaległości? 

źródło: https://bit.ly/39VdjKW

W ten sposób zamykamy pierwszą, historyczną "Prasówkę FA" - subiektywny zbiór najważniejszych informacji ze świata piłki nożnej. Jeśli podoba Wam się taka forma artykułu zostawcie jakąś reakcję pod postem. A tymczasem zostańcie w domu i stosujcie się do zasad profilaktyki i diety, o których wspominaliśmy ostatnio!

Profilkatyka FA: https://bit.ly/2U8NNeD
Dieta odpornościowa FA: https://bit.ly/2x4nBJZ

<< wstecz dalej >>

udostępnij