Przedstawiamy sztab szkoleniowy Kadry Polski FA rocznika 2014

start / Aktualności

Przedstawiamy sztab szkoleniowy Kadry Polski FA rocznika 2014

Młodzi, chętni, zmotywowani, głodni gry! Do Kadry Polski Football Academy wkroczyli właśnie zawodnicy z rocznika 2014, którzy jeszcze w 2022 roku odbędą swoje pierwsze zgrupowanie. 

- Rocznik 2014 jest bardzo licznym rocznikiem w strukturach FA, dlatego będziemy mieli dużo pracy związanej z powołaniami najbardziej uzdolnionych zawodników i bardzo się z tego powodu cieszymy. Pierwsze zgrupowanie nowo powstałej kadry 2014 odbędzie się 18 grudnia 2022 w Sawo Gruz Arenie w Łodzi - powiedział Trener Kadry Polski FA U9 Tomasz Lechowicz. 

Tomasz Lechowicz to nowy specjalista ds. sportu w Centrali Football Academy, który ma na swoim koncie staże m.in. w Wiśle Kraków, Rakowie Częstochowa czy VFL Wolfsburg. Tomasz jest trenerem UEFA A oraz absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu na kierunku "Sport".

Sztab nowopowstałej Kadry Polski stworzy z Alanem Matusiakiem, który prowadzi grupy młodzieżowe w oddziale Football Academy Andrychów, co łączy z funkcją koordynatora oddziału. Doświadczenie trenerskie zbierał w grupach Skrzata, Żaka i Orlika, a także w pracy z Kadrą Polski Football Academy U11 i U12.

Powołania zawodników do Kadry Polski FA rocznika 2014 będą opierać się na konsultacjach z Trenerami Kadr Regionalnych oraz na podstawie obserwacji dzieci urodzonych w 2014 roku z mikroregionów Mistrzostw Polski Football Academy, na których trenerzy reprezentacji wizytowali wraz z dyrektorem sportowym FA Szymonem Mlynkiem. 

- Nie ma konkretnej liczby powołanych zawodników. Do Kadry Polski będą mieli otwarte drzwi wszyscy zawodnicy, których poziom sportowy będzie 'wyróżniający się'. Będziemy w stałym kontakcie z Trenerami Kadr Regionalnych, aby móc dawać szansę kolejnym rokującym zawodnikom i monitorować postępy zawodników - zakończył Tomasz. 

Trzymamy za Was kciuki! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij