Relacja z Farmutilku

start / Aktualności

Relacja z Farmutilku

 

BLISKO PODIUM
 
 
W sobotnie (22.12.), przedświąteczne przedpołudnie zagraliśmy w turnieju dla rocznika 2001 - FARMUTILEK CUP.  Areną rywalizacji była hala pilskiej PWSZ przy ul. Podchorążych.
Do turnieju zostało zaproszonych osiem drużyn. Nasza drużyna została przydzielona do gr. B wraz z reprezentacją OZPN II, AP Soccers Stars I oraz Radwanem Lubasz.                         W grupie A rywalizowały zaś reprezentacja OZPN I, AP MOSiR Piła, Noteć Czarnków oraz AP Soccers Stars II.  Trener ustalając skład miał  niezły ból głowy, gdyż czterech podstawowych zawodników nie mogło zagrać w barwach FOOTBALL ACADEMY.   Maks Fiałkowski, Jeremiasz Pawłowski zostali powołani na ten turniej do reprezentacji OZPN Piła (brawo chłopcy, jesteśmy z Was dumni), z kolei Jurek Krasoń musiał reprezentować swoją szkołę w innych równoległych zawodach, Marcin Blechacz również nie mógł zagrać w tym turnieju. Ostatecznie w naszej drużynie zagrali  Oliwia FILUT, Mateusz  WACEK, Michał GŁADYSZ, Jakub  FATYGA, Marcel SZADKOWSKI, Marcin KOT, Adrian MICHALAK, Szymon  STRÓŻYŃSKI, Kacper  SZPLITT, Mateusz WOTUKIEWICZ oraz Jurek KRASOŃ (tylko w ostatnim spotkaniu). Na początek naszym rywalem była pierwsza drużyna AP Soccers Stars. Wygraliśmy  1:0, po zespołowej akcji i pięknym strzale Michała Gładysza. Wygrana skromna, ale to my przez cały mecz byliśmy stroną dyktującą warunki, a 1:0 to był najniższy z możliwych wyników. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z Radwanem Lubasz. Mecz był bardzo zacięty, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Warto pochwalić naszego bramkarza, Mateusza Wacka, który kilkakrotnie w starciu z lubaskimi napastnikami zaprezentował swoje wysokie umiejętności. W ostatnim meczu grupowym tylko zwycięstwo z OZPN II dawało nam pierwsze miejsce w grupie i grę  w ścisłym finale. Niestety rywale byli lepsi,  zwyciężając 3:0.  Przyszło nam zagrać w mały finale, a rywalem była drużyna Noteci Czarnków. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a o miejscu na podium miały zadecydować rzuty karne. Przeżyliśmy prawdziwą huśtawkę nastrojów. Po dwóch seriach prowadziliśmy 2:1 po celnych strzałach Jurka Krasonia (dotarł na ostatni mecz turnieju)  i Adriana Michalaka. W ostatniej serii strzał zawodnika Radwana obronił nasz bramkarz i Kacper Szplitt mógł nas uszczęśliwić. Niestety Kacper, zwykle niezawodny w takich sytuacjach uderzył piłkę nieczysto i trzeba było kolejnych karnych, by wyłonić zwycięzcę.  Mimo wspaniałej postawy w bramce Mateusza Wacka (obronił cztery kolejne strzały rywali) to rywale cieszyli się z trzeciego miejsca, spychając nas poza podium. Pierwsze miejsce  przypadało naszemu grupowemu pogromcy, reprezentacji OZPN-u II. Drużyna Maksa i Jeremiasza, OZPN I uplasowała się oczko niżej od nas, czyli na 5-miejscu. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w naszych barwach zagrali Marcel Szadkowski oraz Marcin Kot, trenujący w FA od dwóch tygodni. Cieszy, że nieźle sobie radzili w rywalizacji z bardziej doświadczonymi rywalami. Prawdziwą zaś furorę zrobiła Oliwia Filut, jedyna dziewczynka grająca w tym turnieju. Trenerzy innych zespołów z zazdrością obserwowali grę Oliwii, nie szczędząc Jej pochwał i braw.      
 
OSTATECZNA KLASYFIKACJA FARMUTILEK CUP 2012:
1. OZPN II Piła
2. AP MOSiR Piła
3. Noteć Czarnków
4. FOOTBALL ACADEMY Piła
5. OZPN I Piła
6. Radwan Lubasz
7. Soccers Stars I Piła
8. Soccers Stars II Piła
  
<< wstecz dalej >>

udostępnij