RELACJA z Piłkarskiego turnieju Żaków o Puchar Pre

start / Aktualności

RELACJA z Piłkarskiego turnieju Żaków o Puchar Pre


           Na boisku zmierzyli się piłkarze z roczników 2003 i młodszych. W turnieju wzięło udział sześć ekip - trzy drużyny Football Academy Leszno oraz zespoły UKS Skra Wielkopolska, UKS Drobnin i Football Academy Legnica. Zmagania trwały od rana do późnego popołudnia. - Ci chłopcy są bardzo mocno zaangażowani w to co robią, piłka nożna ich pasjonuje - mówił Konrad Kokociński z Football Academy Leszno, która była organizatorem turnieju.

 

        Wiele pozytywnych piłkarskich emocji zafundowali nam Nasi zawodnicy podczas turnieju rozegranego w Lesznie. Turniej rozgrywany był w dogodnych warunkach pogodowych przy nieco pochmurnej aurze i umiarkowanej temperaturze. Już w pierwszym spotkaniu zawodnicy reprezentujący Football Academy Legnica pokazali, że w tym turnieju powalczą o najwyższe cele.

 

 

 

Football Academy Leszno – Football Academy Legnica. 1-1

 

Spotkanie otwarcia. Pierwszą bramkę turnieju zdobył Jan Duda po wzorowo dogranym rzucie wolnym Janek umieścił piłkę w bramce. Chłopcy w dzisiejszym dniu grali bardzo dobrze w obronie, lecz gospodarze turnieju w drugiej połowie zdołali zdobyć bramkę i taki wynik utrzymał się do końca.

 

Football Academy Legnica - UKS Skra Wlkp. 0:3

 

W drugim spotkaniu stanęliśmy twarzą w twarz ze zwycięzcą dzisiejszego turnieju. UKS Skra Wielkopolska prezentowała wysoką formę w dzisiejszym dniu. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Skry. Chłopcy mimo wielkiej ambicji i woli walki w drugiej połowie stracili 2 gole i z boiska zeszli jedyny raz w dniu dzisiejszym pokonani.

 

Football Academy Leszno II - Football Academy Legnica 0:3

 

Spotkanie z drugą drużyną Leszna. Zwycięstwo 3 do 0 nad drugim zespołem Leszna mówi samo za siebie. Chłopcy zagrali bardzo konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku zdobywając w pierwszej połowie 2 bramki autorstwa Filipa Kruszelnickiego i pod koniec meczu po świetnym wypuszczeniu w uliczkę przez Jana Dudę i akcji sam na sam Krzysiu Sinanis zachował zimną krew i strzelił po długim rogu nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.

 

Football Academy Legnica - UKS Junior Drobnin 0:0

 

Jedni jak i drudzy stwarzali sobie po kilka sytuacji podbramkowych, lecz nasi obrońcy Krzysiu Marciniak oraz Maks Frydrychowicz grali bardzo dobrze i za plecami mieli świetnie broniącego dziś Mateusza Żychoniuka, który kilkukrotnie ratował Legniczan przed utratą bramki. Chłopcy z Droblina dobrze się organizowali całym zespołem co pozwoliło im utrzymać wynik do końca i zdobyć tak cenny punkt co zaobserwować można było w końcowej fazie turnieju.   

 

Football Academy Leszno III - Football Academy Legnica 0:5

 

Mecz z trzecią drużyną gospodarzy zobrazował jeszcze lepiej ciągle czynione postępy przez naszych chłopców. Mecz otworzył ponownie Filip Kruszelnicki strzelając klasycznego hat-trica, z tego jedna bramka niezwykłej urody po dośrodkowaniu Krzysztofa Sinanisa pokonał brakmarza gospodarzy strzałem z kolanka. Następne trafienia w tym spotkaniu należały do Filipa Ignaczaka oraz Mateusza Żychoniuka. Po ostatnim meczu chłopcy wspólnie z trenerami zebrali się na taniec w kółku ukazując swą radość po dobrych występach w dniu dzisiejszym.

 

            Ostatni gwizdek sędziego, nie oznaczał koniec emocji w dniu dzisiejszym. Po końcowym zliczaniu punktów okazało się, że 3 zespoły posiadają taki sam dorobek punktowy. II miejsce przypadło Football Acacemy Leszno, które osiągnęło najlepszy stosunek bramkowy i dało im to drugie miejsce na podium. Jak się okazało pech chciał, że taki sam stosunek po wyliczeniach osiągnęła drużyna z Legnicy i Drobnina. O decydującym rezultacie zdecydował konkurs rzutów karnych, w którym okazali się lepsi Drobninianie wygrywając 2-1 i ostatecznie klasyfikując się na 3 pozycji na podium.

Dzisiejszy turniej zobrazował nam postępy uczynione przez chłopców, ogromną wole walki chęć zwyciężania i przede wszystkim dobrą zabawę i radość jaką dawały nam ładne akcje strzelane bramki przez naszych młodych piłkarzy.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, troszkę udało nam się odegrać za sparingową przegraną w Legnicy 3-2 J Impreza prowadzona była w bardzo miłej atmosferze, duchu fair-play, dała nam wszystkim zgromadzonym wiele sportowych emocji, radosnych przeżyć i pięknych akcji tworzonych przez młodych adeptów piłki nożnej.

Organizatorzy chcą, by turnieje piłkarskie małych piłkarzy stały się tradycją w Lesznie. -Jest to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Wielu z tych chłopców marzy, by grać tak jak Ronaldo czy Messi. Mam nadzieję, że w przyszłości któregoś z nich zobaczymy w reprezentacji Polski - dodał Kokociński.


Wyniki meczów:
Football Academy Leszno I - Football Academy Legnica 1:1
Football Academy Leszno II - UKS Junior Drobnin 0:2
Football Academy Leszno III - UKS Skra Wlkp. 0:11
Football Academy Legnica - UKS Skra Wlkp. 0:3
UKS Junior Drobnin - Football Academy Leszno III 5:0
Football Academy Leszno I - Football Academy Leszno II 6:0
Football Academy Leszno II - Football Academy Legnica 0:3
Football Academy Leszno III - Football Academy Leszno I 0:9
UKS Skra Wlkp. - UKS Junior Drobnin 3:1
Football Academy Leszno II - Football Academy Leszno III 1:1
Football Academy Leszno I - UKS Skra Wlkp. 1:2
Football Academy Legnica - UKS Junior Drobnin 0:0
Football Academy Leszno III - Football Academy Legnica 0:5
UKS Skra Wlkp. - Football Academy Leszno II 4:0
UKS Junior Drobnin - Football Academy Leszno I 2:2

Klasyfikacja końcowa: 
1. UKS SKRA Wielkopolska   15 pkt.
2. Football Academy Leszno I 8 pkt.
3. UKS Junior Drobnin  8 pkt
4. Football Academy Legnica  8 pkt
5. Football Academy Leszno II  1 pkt
6. Football Academy Leszno III 1 pkt
 

Główne podziękowania należą się RODZICOM  bez, których tak dużego zaangażowania po raz kolejny, nie udał by się wyjazd do Leszna. Serdecznie Państwu dziękujemy!!!

 

 

 

Z pozdrowieniami Zespół Football Academy Legnica

<< wstecz dalej >>

udostępnij