Relacja z Premier League Cup

start / Aktualności

Relacja z Premier League Cup

 

W sobotę odbył się długo oczekiwany turniej Premier League Cup, w którym wzięło udział 20 zespołów. Dzieci rywalizowały zacięcie, a na trybunach panowała dobra atmosfera.

 

 

 

PL CUP rozpoczęliśmy losowaniem nazw zespołów, gdzie małym piłkarzom towarzyszył przy tym ogromny stres, bo przecież każdy chciał wylosować Manchester United czy Arsenal. Uczestnicy mieli okazję poznać dotąd mniej znane drużyny piłkarskie w najlepszej Lidze na świecie. Rozgrywki były niesamowicie zacięte w dwóch grupach A i B.

Grupa A:

1.       West Brom (FA Piła I)

2.       Swansea (FA Piła III)

3.       Stoke (FA Piła V)

4.       Tottenham (FA Leszno II)

5.       QPR (FA Kalisz II)

6.       Aston Villa (FA Koszalin II)

7.       Arsenal (FA Koszalin IV)

8.       Wigan (Chemik Bydgoszcz)

9.       Manchester United (AP Bambinis II)

10.     Newcastle (Zjednoczeni Kaczory I)

Grupa B:

 

1.       West Ham (FA Piła II)

2.       Chelsea (FA Piła IV)

3.       Sunderland (FA Leszno I)

4.       Fulham (FA Kalisz I)

5.       Southampton (FA Koszalin I)

6.       Liverpool (FA Koszalin III)

7.       Everton (FA Koszalin V)

8.       Manchester City (AP Bambinis I)

9.       Reading (AP Bambinis III)

10.     Norwich (Zjednoczeni Kaczory II)

 

Mecze toczyły się jeden za drugim, bramka wpadała za bramką, rodzice jednej drużyny przekrzykiwali drugich, emocje panowały na trybunach przez całe długie 6 godzin! Niesamowita atmosfera podczas pierwszej edycji Premier League Cup zapanowała w Pile!

Football Academy Leszno jednak długo nie pozostawiło złudzeń swoim rywalom i wygrywając mecz za meczem w obu grupach jako Tottenham i Sunderland wyszli pierwsi z grupy, walcząc o najważniejsze 1. miejsce.  Rywalizacja była zacięta, bo finał zakończył się remisem… A o wygranej decydowały rzuty karne, w których zawodnicy obu drużyn strzelali karne jeden za drugim. Ostatecznie Tottenham wygrał nieznacznie, bo 6:5 z Sunderlandem. Warto również zaznaczyć, że reprezentantami Tottenhamu byli chłopcy urodzeni w 2006 roku i w finale pokonali swoich rok starszych kolegów!

Walka o Złotą Piłkę rozgrywała się do ostatniego meczu i do ostatniej minuty. Pięciu chłopców rywalizowało do końca o miano najlepszego strzelca Premier League: Bartek Durka (FA Piła IV - Chelsea), Jan Niedzielski (FA Leszno I - Sunderland), Patryk Banasiak (FA Kalisz I – Fulham), Nikodem Balcewicz (FA Piła V – Stoke) oraz Michał Lorenc (FA Piła III – Swansea). W ostatnim meczu okazało się, że zarówno Bartek jak i Patryk zdobyli po 21 goli, wyprzedzając rywali. O zdobyciu prestiżowej nagrody Złotej Piłki musiały zadecydować rzuty karne, w których Bartosz Durka wygrał 2:0. Jednak za tyle emocji co strzelonych bramek, wszystkim zawodnikom należały się ogromne brawa, którymi zostali obdarzeni przez najwierniejszych kibiców, czyli rodziców!

 

Klasyfikacja końcowa:

1.Tottenham (FA Leszno II)

2.Sunderland (FA Leszno I)

3.Chelsea (FA Piła IV)

Złota piłka: Bartosz Durka (FA Piła IV – Chelsea)

 

Celem wyłonienia zespołów, zajmujących miejsca 1-3. jest zdrowa motywacja dzieci do czynienia postępów. Wyniki są jedynie zwróceniem uwagi na możliwości dzieci. Pozostałe zespoły były traktowane bez klasyfikacji końcowej, ponieważ przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i dużo pozytywnych emocji, dlatego dla wszystkich przygotowaliśmy upominki, nagrody i medale pamiątkowe, bo przecież wszystkie dzieci równie dobrze walczyły i wszyscy zdobywali bramki.

 

Część zespołów przyjechało do nas z odległych miast, ale niezmiernie cieszymy się, że nikt się nie spóźnił, a wszyscy zostali do samego końca! ;)

 

 

FA Piła dumnie reprezentowali:

West Brom: Jędrzej Komorowski, Tymoteusz Wróbel, Wiktor Hałas i Kuba Gogulski.

West Ham: Tymon Grochowski, Jasiu Kwiatkowski- Świgoń, Maks Markowski i Marcel Pietrasik.

Swansea: Kuba Król, Michał Lorenc, Maciej Kądziela.

Chelsea: Stasiu Zgaiński, Bartek Durka, Kuba Giś, Kuba Skowron.

Stoke: Nikodem Balcewicz, Krzysiu Nowak, Franek Kanduła i Jasiu Kokoszyński.

 

 

Ogromne podziękowania:

-za prezenty i gadżety dla Atrium Kasztanowej

-za bilety na seanse filmowe dla kina Helios

-za pomoc przy organizacji punktu gastronomicznego dla Magdaleny Balcewicz i Agnieszki Durki oraz pozostałych mam, które upiekły przepyszne ciasta.

-za fotografie dla Damiana Majewskiego i Kingi Kanduły

-dla arbitrów, którzy sędziowali w ramach wolontariatu

-oraz wszystkich równie zaangażowanych osób. 

 

Do zobaczenia na kolejnym turnieju! :)

 

Zespół Football Academy Piła

<< wstecz dalej >>

udostępnij