Relacja z Turnieju Orlików o Puchar Tuska

start / Aktualności

Relacja z Turnieju Orlików o Puchar Tuska

 

Dwie nasze drużyny wzięły udział  15 września  w  eliminacjach gminnych III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Tuska.  Obie spisały się nieźle, szczególnie młodsza, której do awansu do ćwierćfinału  wojewódzkiego zabrakło jednego punktu. Pechowa porażka 0:1 z reprezentacją Szkoły Podstawowej Nr 2 okazała się brzemienna w skutkach, bo nie pozwoliła reprezentantom Football Academy Piła na awans do dalszej rundy  rozgrywek.

Wyniki tym bardziej warte podkreślenia, że w  barwach Football Academy  nie mogło zagrać wielu naszych chłopców z powodu powołań do reprezentacji szkół (m.in. Maks Fiałkowski, Kacper Szplitt, Jurek Krasoń, Dymitr Zdunek, Przemek Fenske, Kuba Fatyga, Patryk Semen ) czy z powodu choroby (Mateusz Wacek,  Kacper Garlicki, Kuba Czapliński, Wiktor Pełechaty).  Szczególnie bolesna była absencja etatowych bramkarzy.  Trener zmuszony został do wyznaczenia do bramki zawodników  z pola,  na szczęście broniący na zmianę Kuba Majewski, Michał Molak i Adrian Michalak nie zawiedli. Wspaniałą walkę o awans do dalszych rozgrywek stoczyli nasi  chłopcy z rocznika 2002 i 2003, rywalizujący w roczniku 2001.   We wszystkich  z czterech rozegranych spotkań (rozgrywki każdy z każdym) zaprezentowali duże umiejętności piłkarskie, o ambicji nie wspominając. Na oczach licznie zgromadzonych rodziców ogrywali starszych i silniejszych fizycznie  rywali, a gole zdobywane przez Szymka Stróżyńskiego, Mateusza Wojtukiewicza, Szymka Pietraszak czy Adrian Michalaka były rzadkiej urody.  Od samego początku w stawce liczyły się dwa zespoły, nasza FA oraz SP Nr 2.   O awansie jednej z drużyn zdecydował bezpośredni pojedynek. Nam wystarczał remis, ,,dwójka” po wcześniejszym podziale punktów  z ZS Nr 2  musiała wygrać. Niestety jeden błąd naszego zawodnika, który niespodziewanie poślizgnął się na  mokrej murawie zakończył się utratą bramki i naszą jedyną porażką.

Wyniki:

Rocznik 2001 :

FA – SP Nr 5    2:0  br. Szymek Stróżyński, Mateusz Wojtukiewicz

FA -  ZS Nr 2    3:0  br. Szymek Stróżyński x2, Szymek Pietraszak

FA - SP Nr 4      2:1  br. Mateusz Wojtukiewicz, Adrian Michalak

FA - SP Nr 2      0:1

TABELA:

                                                                                Pkt.          Br.

1.SP Nr2                                                         10           4-0

2.FOOTBALL  ACADEMY                               9            7-2

3.SP Nr 4                                                          6          10-3

4.SP Nr 5                                                          3            3-9

5.ZS Nr 2                                                           1           1-11

 

W barwach FOOTBALL ACADEMY zagrali:

Szymek Pietraszak, Mateusz Wojtukiewicz,  Kuba Majewski, Michał Molak, Adrian Michalak, Maciek Mohr oraz Szymek Stróżyński.

 

W starszym roczniku (1999) zgłosiło się 6 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a zwycięzcy mieli zagrać o jedno premiowane miejsce. W pierwszym pojedynku długo prowadziliśmy 2:1 z reprezentacją SP Nr 5 i dosłownie w ostatniej akcji straciliśmy bramkę. Załamani takim obrotem sprawy nasi chłopcy w drugim spotkaniu nie sprostali gimnazjalistom z ZS Nr 2 i nie zdołali awansować z grupy. W finale Gimnazjum nr 4 pokonało ZS Nr 2 i  zagra w dalszej rundzie.

ROCZNIK 1999:

FA -  SP Nr 5                             2:2   Br. Michał Gładysz, Michał Kur

FA-  ZS Nr 2                              0:2 

Skromną ekipę FA tworzyli:  Michał Gładysz, Piotr Bednarz, Marcin Blechacz, Mateusz Lipiak, Jurek Krasoń  oraz gościnnie Kuba Powalisz, Michał Kur.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zrobionej przez naszego partnera Damiana Majewskiego.

<< wstecz dalej >>

udostępnij