Relacja z turnieju parafialnego

start / Aktualności

Relacja z turnieju parafialnego

 

W niedzielę 17 czerwca reprezentacja naszej szkółki z rocznika 2001 i 2002 wzięła udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym w ramach festynu rodzinnego na terenie pilskiej Parafii pw. św. Jana Bosko. Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie, bo w potyczkach z rok, a nawet dwa lata starszymi kolegami nie poniosła w regulaminowym czasie żadnej porażki, a tylko pechowa seria rzutów karnych w półfinale nie pozwoliła nam walczyć o końcowe zwycięstwo. Ale i tak bilans 3 zwycięstw i dwóch remisów zrobił  wrażenie na obserwatorach i licznym gronie rodziców. Główny organizator, ks. Adam Kucharski przydzielił nas do grupy B, w której w pierwszym meczu zmierzyliśmy się z chłopcami z zespołu FC Andersa, remisując bezbramkowo. Dalej już było tylko lepiej. Zwyciężyliśmy 3:1 i 2:0, by w półfinale spotkać się z Heliosami. Mimo że przeciwnicy byli wyższi co najmniej o głowę, to Dymitr Zdunek, Szymek Stróżyński, Kacper Szplitt i pozostali znakomicie sobie z nimi radzili. Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa i awansu do finału, jednak Maksowi Fiałkowskiemu nie udało się wykorzystać rzutu karnego po faulu na Szymku Stróżyńskim i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Niestety rzuty karne to loteria, przeciwnicy tym razem lepiej je wykonywali i awansowali do finału, a nam pozostała walka o najniższe miejsce na pudle. W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z FC Andersa, zwyciężając po golu Jurka Krasonia 1:0. Temu meczowi dodatkowego smaczku dodał fakt gry w zespole przeciwników syna naszego trenera Wiesia, Kuby. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli chłopcy grający pod nazwą FC Pchły, drugie Heliosi, a trzecie nasza Football Academy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i słodycze.

W turnieju barwy FA godnie reprezentowali: Mateusz Wacek, Kacper Szplitt, Dymitr Zdunek, Maks Fiałkowski,Szymek Stróżyński, Marcin Blechacz, Mateusz Wojtukiewicz, Jurek Krasoń oraz Oliwia Filut.

 

Wyniki w grupie B:

Football Academy- FC Andersa 0:0

Football Academy- Czarne Smoki 3:1    (Kacper Szplitt, Jurek Krasoń, Oliwia Filut) 

Football Academy- Rekiny z Rodziny 2:0      (Szymek Stróżyński, Jurek Krasoń) 

Półfinał:

Football Academy- Heliosi 0:0 rz.k. 1:3

Mecz o 3- miejsce:

Football Academy- FC Andersa 1:0  (Jurek Krasoń)  

 

Jeśli posiadają Państwo zdjęcia z turnieju, którymi chcieliby się podzielić z innymi rodzicami oraz dziećmi, prosimy o przesłanie ich na adres pila@footballacademy.pl

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij