Relacja z turnieju w Miasteczku Krajeńskim

start / Aktualności

Relacja z turnieju w Miasteczku Krajeńskim

 

30 sierpnia dwa zespoły FA Piła (grupa Rooney  i Lampard) wybrały się do Miasteczka Krajeńskiego, by zagrać w turnieju piłki nożnej dla dzieci o puchar ks. proboszcza Błażeja Kownackiego. Gościem honorowym turnieju  był Andrzej Szarmach, znakomity niegdyś napastnik reprezentacji Polski z czasów wspaniałej drużyny Kazimierza Górskiego. Nasi chłopcy mieli okazję porozmawiać z popularnym ,,Diabłem", zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymać autograf. Słynny niegdyś napastnik nie szczędził pochwał naszym chłopcom, potrafił  docenić ich umiejętności i życzył wiele wytrwałości w treningach. Chłopcy przywieźli do domu niezapomniane wspomnienia i drobne upominki.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach, chłopcy z kl. 1-3 i kl. 4-6 szkół podstawowych. 

W młodszej grupie zagrały trzy ekipy, oprócz nas Noteć Miasteczko oraz Noteć Dziembowo. Chłopcy z grupy Lampard w pierwszym meczu zdecydowanie pokonali gospodarzy 2:0 po bramkach Adriana Michalaka i Dominika Jagody, nie pozwalając rywalom na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Pawła Gosa. W drugim meczu zmierzyliśmy się z Notecią Dziembowo, mecz mimo wielu okazji z obu stron na zdobycie bramki zakończył się rezultatem bezbramkowym. Niestety Dziembowo w ostatnim meczu wygrało zdecydowanie z Miasteczkiem 7:1  i to zdecydowało, że zajęliśmy drugie miejsce, przegrywając pierwsze gorszą różnicą bramek. 

Nasza drużyna w Miasteczku wystąpiła w składzie: Paweł Gos, Olek Kaczor, Adrian Michalak, Wiktor Pełechaty,  Dominik Jagoda, Mieszko Grabowski, Filip Grabarczyk, Kuba Majewski oraz Szymek Pietraszak. 

W  kategorii klas szóstych oprócz nas do Miasteczka zawitało 5 innych drużyn. Tutaj system rozgrywek był inny. Najpierw toczono rozgrywki w grupach, by wyłonić półfinalistów. Football Academy w pierwszym meczu zmierzyła się z Notecią Miasteczko, zwyciężając 2:1 (bramki: Patryk Semen, Jurek Krasoń). Mimo porażki w drugim meczu 0:2 z GLKS Wysoka awansowaliśmy do półfinału, w którym pechowo przegraliśmy 0:1  z Orkanem Śmiłowo. W meczu o trzecie miejsce ponownie lepsi od nas okazali się młodzi piłkarze Wysokiej wygrywając 3:1, mimo że jeszcze na 3 minuty przed końcem meczu  prowadziliśmy 1:0 po strzale Szymka Stróżyńskiego.

Barwy naszej szkółki godnie w Miasteczku reprezentowali: Mateusz Wacek, Maks Fiałkowski, Jurek Krasoń, Kacper Szplitt, Szymek Stróżyński, Dymitr Zdunek, Patryk Semen, Przemek Fenske, Mateusz Wojtukiewicz oraz gościnnie Kuba Powalisz, Mikołaj Stach. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij