Sandmix Cup 2011

start / Aktualności

Sandmix Cup 2011

 

W pochmurną niedzielę, 15 maja braliśmy udział w turnieju piłkarskim „Sandmix Cup 2011” w  Chróścicach. Impreza przewidziana była dla dzieci z rocznika 2003 i młodszych. Był to typowy już dla  Football Academy turniej, w którym  chcąc uniknąć niezdrowej rywalizacji wywołanej chęcią zdobycia jak najwyższego miejsca kosztem idei samego szkolenia młodych piłkarzy, nie planowało się klasyfikacji końcowej. Każdy z uczestników otrzymał medal a specjalne wyróżnienia „Mały Wielki Piłkarz” trafiło do trzech najlepszych piłkarzy z każdej drużyny.

Grupa naszych zawodników z roczników 2003 – 2004 została podzielona na dwa zespoły, które rywalizowały z różnym szczęściem.

 

Football Academy A Opole w skład, której wchodzili : Kuba Johan, Kamil Stankiewicz, Julian Półtorak, Patryk Stypka, Jasiu Dąbrowski, Michał Głuszkiewicz, Dominik Krajewski, Adaś Dendera zaprezentowała się bardzo przywozicie. W ich grze było widać dużą swobodę, kreatywność, chęć zdobywania bramek. Gra była bardzo szybka, w której liczne pojedynki jeden na jeden często kończyły się celnymi strzałami na bramkę.Warto zwrócić uwagę na coraz to większą ilość prób wymiany podań i wzrastającą świadomość w podejmowaniu decyzji. Duże słowa uznania dla chłopców za ostatni mecz, w którym stoczyli imponujący pojedynek z bardzo silną drużyną Gwiazdy Ruda Śląska. Pomimo bardzo sennych pierwszych minut i straty szybkich 3 bramek, potrafili się podnieść i walczyć o poprawę rezultatu. Zabrakło naprawdę niewiele ale co najważniejsze chłopcy się nie poddali i pokazali olbrzymi charakter.

 

Wyniki:

FA A Opole – FA Chróścice                6-1 (3x Jasiu Dąbrowski, 3x Dominik Krajewski)

FA A Opole – SMS Łódź A                   4-2 (2x Jasiu Dąbrowski, 2x Dominik Krajewski)

FA A Opole – Cracovia Kraków          5-3 (3x Jasiu Dąbrowski, Dominik Krajewski, Patryk Stypka)

FA A Opole – Rodło Opole                  2-1 (Jasiu Dąbrowski, Patryk Stypka)

FA A Opole – Gwiazda Ruda Śląska 5-6 (3x Jasiu Dąbrowski, 2x Dominik Krajewski)

 

Football Academy B Opole, którą reprezentowali : Szymek Wojakowski, Dawid Szczepaniak, Tomek Piaseczny, Wojtek Młynarski, Bartek Zarzycki, Oskar Sawicki, Kacper Grzeszczuk-Fiebig, Sebastian Stypka, Michał Surzyn mieli dzisiaj mniej powodów do zadowolenia. Drużyna, w której było wielu młodszych i debiutujących na turnieju piłkarskim zawodników, nie poddałwała się  i do końca walczyła o każdą bramkę. Prowadzona przez kapitana Oskara Sawickiego drużyna , dzielnie stawiała czoła bardziej wymagającym rywalom. Cuda w bramce wyczyniał Szymek Wojakowski, a formą strzelecką błysną wspomniany Oskar i Kacper. To był wymagający turniej dla tej grupy, z którego wszyscy zawodnicy powinni wyciągnąć wnioski by stale rozwijać swoje umiejętności.


Wyniki:

FA B Opole – Oderka Opole                          1-7 (Oskar Sawicki)

FA B Opole – Koksownik Zdzieszowice      1-3 (Kacper Grzeszczuk-Fiebig)

FA B Opole - Zagłębie Sosnowiec               1-7 (Kacper Grzeszczuk-Fiebig)

FA B Opole – AS Lubliniec                             1-5 (Oskar Sawicki)

FA B Opole – SMS Łódź B                              3-3 (2x Oskar  Sawicki, Dawid Szczepaniak)

 

Wyróżnienia „Mały Wielki Piłkarz” otrzymali : Domnik Krajewski, Julian Półtorak, Kamil Stankiewicz, Tomek Piaseczny, Dawid Szczepaniak , Szymek Wojakowski.


Królem strzelców całego turnieju został nasz zawodnik Jasiu Dąbrowski. Gratulujemy!!!!

Cichym bohaterem turnieju piłkarskiego okazał się również Tato Wojtka Młynarskiego, który był najlepszy wśród wszystkich rodziców, w konkursie strzałów do małej  bramki z połowy boiska.Serdecznie Gratulujemy !!!!!!!

Niestety w tym konkursie, nasi trenerzy nie spisali się na miarę oczekiwań swoich zawodników i rodziców za co mogą jedynie przeprosić i obiecać srogi rewanż :)

W imieniu swoim a także trenera Sebastiana pragnę podziękować wszystkim rodzicom za gorący i kulturalny doping. Mamy nadzieje, że są Państwo dumni ze swoich małych piłkarzy pdobnie jak my.

<< wstecz dalej >>

udostępnij