Sporting Clube de Portugal partnerem FASE i Football Academy!

start / Aktualności

Sporting Clube de Portugal partnerem FASE i Football Academy!

Sporting CP to 22-krotny mistrz Portugalii, który swoją filozofię opiera na promowaniu wychowanków
i sprzedaży przyszłych gwiazd futbolu za wielkie sumy. Teraz swój program szkoleniowy realizować będzie także w Polsce, dzięki FASE i Football Academy.

 

W swojej historii sięgającej 1906 roku klub ze stolicy Portugalii wychował takich piłkarzy jak Luis Figo, Cristiano Ronaldo czy niedawny głośny transfer Manchesteru United - Bruno Fernandes. Teraz swoją filozofię będą wprowadzać w życie w Football Academy School of Excellence w Szczecinie, która jest częścią Football Academy Group.

Umowa obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Nie będzie to jedynie współpraca wizerunkowa, a rzetelne partnerstwo oparte na zintegrowaniu systemu szkolenia obu akademii. Profesjonalizmu wspomnianej kolaboracji dowodzi fakt przeniesienia się do Polski dwóch portugalskich specjalistów. Trener koordynator zajmie się wdrożeniem programu szkolenia Sportingu w program FASE, a scout zielono-białych wraz z Przemysławem Tomkowem (głównym scoutem FASE) poszukiwać będą na terytorium Polski zawodników, którzy w przyszłości trafią do zespołu
z Portugalii. Jedyną drogą dotarcia do SCP jest przejście przez program FA i FASE, ponieważ scoutingiem objęte będą wszystkie ośrodki Football Academy. Regularne przekazywanie zawodników na Półwysep Iberyjski jest więc główną intencją współpracy pomiędzy podmiotami. Ustalenia weszły w życie w piątek
21 lutego 2020 roku
, a wspomniani wcześniej eksperci przebywają już w Polsce na "Dniach Próby" szczecińskiej akademii i w najbliższy weekend będą uczestniczyć w testach rocznika 2007.

 

Międzynarodowa umowa obejmuje możliwość stałej wymiany wiedzy merytorycznej jak również program stażów dla trenerów FASE i FA. Goście z Portugalii pojawią się również w roli prelegentów na konwentach Football Academy Group, aby szeroko promować markę Sporting Clube de Portugal w Polsce. Kontrakt podpisany został pod koniec lutego w Lizbonie przez CEO FAG - Radosława Soperczaka i obowiązywać będzie do połowy 2025 roku z możliwością przedłużenia o kolejne.

OBEJRZYJ WIDEO ZE SPOTKANIA W LIZBONIE:

<< wstecz dalej >>

udostępnij