Spotkanie FA, BWFC i LECHa

start / Aktualności

Spotkanie FA, BWFC i LECHa

 

W dniach 20-24 marca br. na zaproszenie LECHa Poznań, w stolicy wielkopolski wizytowali David Bailey (koordynator i główny manager Bolton Wanderers International Soccer Schools), Jason Durkin (International manager Football Academy) i Radosław Soperczak (prezes Football Academy), którzy przez 4 dni, wraz ze sztabem trenerskim grup młodzieżowych LECHa, dyskutowali na temat rozwoju młodzieżowej piłki nożnej w Polsce i Anglii.
 
Wizytę ze strony LECHa koordynował Pan Piotr Łukaszewski (trener koordynator grup młodzieżowych Akademii LECHa Poznań). Goście Pana Piotra przyglądali się m.in. treningom grup młodzieżowych LECHa oraz testom naborowym dla chłopców z poznańskich szkół podstawowych.
 
Głównym celem wizyty była konfrontacja angielskiej myśli szkoleniowej w treningach dzieci z rozwiązaniami stosowanymi w Polsce. Football Academy od początku swojego istnienia wdraża system szkoleniowy rodem z wysp brytyjskich, toteż spotkanie naszych władz (prezesa oraz międzynarodowego managera) w Poznaniu dało okazję do zrewidowania naszego systemu szkolenia. Ku naszej uciesze został on bardzo pozytywnie oceniony przez Davida Bailey.
 
Po kilku spotkaniach roboczych oraz spisaniu wniosków z wizyty, goście Pana Piotra mieli okazję odwiedzić treningi pierwszego zespołu oraz spotkać się z piłkarzami jak również trenerem Mariuszem Rumakiem.
 
Niezwykle miłym gestem ze strony LECHa było przekazanie klubowej koszulki przez kapitana zespołu – Grzegorza Wojtkowiaka, z dedykacją szybkiego powrotu do zdrowia Fabricea Muamby, zawodnika Boltonu, który ponad dwa tygodnie temu przeżył zawał serca na boisku podczas pucharowego spotkania z Tottenham Hotspurs.
Do życzeń przyłączył się cały sztab trenerski oraz managerski Football Academy, jak również wszystkie dzieci z naszych akademii.
 
Spotkanie w Poznaniu było jednym z wielu, jakie planują trzy kooperujące ze sobą podmioty tj. Bolton Wanderers FC, KKS LECH Poznań oraz Football Academy. Kolejne z nich ma odbyć się już w maju w Boltonie.
 
 
<< wstecz dalej >>

udostępnij