Startuje etap mikroregionalny MPFA. Gramy w 12 miastach!

start / Aktualności

Startuje etap mikroregionalny MPFA. Gramy w 12 miastach!

Trzy, dwa, jeden, start! Nadszedł czas, by rozegrać etap mikroregionalny IX Mistrzostw Polski Football Academy! W rozgrywkach mistrzowskich w sezonie 2021/22 udział weźmie aż 90 drużyn, które powalczą o trzy tytuły Mistrza Polski w kategoriach U10, U11 i U12. 

OSTATNI FINAŁ MPFA

Na początku lipca tego roku swój finał miała VIII edycja MPFA, która po rocznej przerwie ponownie zgromadziła w Opolu kilkanaście najlepszych drużyn w sezonie 2020/21. Podczas dwudniowych rozgrywek w samym sercu województwo opolskiego prawie 300 zawodniczek i zawodników walczyło o tytuły najlepszych drużyn w swoich kategoriach wiekowych. Złote medale i najcięższe puchary uniosły w górę drużyny z Leszna i Dąbrowy Tarnowskiej, które w trakcie turnieju zaprezentowały najrówniejszą formę. 

Zobacz wideo z tego wydarzenia! 

 

ROCZNIK 2011 - ostatnia szansa na medal 

Nowy sezon, nowe emocje, nowe ambicje! Już za kilka dni wystartują pierwsze mecze w ramach etapu mikroregionalnego MPFA 2021/22. Do rozgrywek o tytuł Mistrza Polski w roczniku 2011 zgłosiło się 27 zespołów, które podzielone zostały na siedem regionów. W kategorii U12 do etapu makroregionalnego awansują dwa najlepsze zespoły z każdej mikroregionalnej grupy. 

ROCZNIK 2012 - rozgrywki docelowe

Zgodnie z tradycją największe zainteresowanie wzbudziły rozgrywki w docelowym roczniku 2012, w którym obejrzymy aż 33 rywalizujące ze sobą oddziały. W tym przypadku ze względu na warunki geograficzne powstało sześć mikroregionów oraz nieco inne zasady awansów. W związku z różną liczebnością grup do dalszego etapu rozgrywek awansuje od dwóch do czterech drużyn, w zależności od ilości drużyn w danej grupie*. 

ROCZNIK 2013 - debiuty na MPFA

W rozgrywkach debiutującego na Mistrzostwach Polski Football Academy rocznika 2013 zobaczymy aż 30 drużyn. Tytułu w kategorii wiekowej U10 broni Football Academy Leszno, które wystawiło do tegorocznych rozgrywek aż dwie drużyny! To z pewnością świadczy o sile obrońcy i z całą pewnością pretendenta do tytułu. Z rozgrywek mikroregionalnych do kolejnego etapu awansuje w zależności od liczebności grupy od dwóch do trzech oddziałów*.

*szczegółowe informacje dotyczące etapu mikroregionalnego posiadają managerowie oddziałów.

DO BIEGU, GOTOWI, START!

Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia kolejnego etapu rozgrywek, który z pewnością przyniesie wiele emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć! Życzylibyśmy sobie, by do wielkiego finału IX edycji Mistrzostw Polski Football Academy awansowały wszystkie drużyny, ale niestety - rules are rules. Natomiast możemy trzymać kciuki za wszystkich po równo i dokładnie taką postawę przyjmujemy! 

CO NA TO GRYWALIZACJA?

Sportowa rywalizacja to jedno, ale wciąż napędza się walka o jak najwyższą pozycję w comiesięcznych rankingach grywalizacji. Droga przez osiągnięcia sportowe to najlepsza droga, by zdobywać kolejne FA Coinsy. Udział w etapie mikroregionalnym to pewne 50 FA Coins, ale również szansa na kolejne w związku z etapem makroregionalnym, finałem MPFA czy powołaniem do Kadry Polski FA. 

Przeczytaj więcej o grywalizacji 👉 https://footballacademy.pl/grywalizacja/

#ZostańCzęściąGry

<< wstecz dalej >>

udostępnij