Szymon Mlynek dyrektorem sportowym Football Academy

start / Aktualności

Szymon Mlynek dyrektorem sportowym Football Academy

Stało się! Po kilku miesiącach intensywnych poszukiwań, rozmów rekrutacyjnych i sprawdzania kompetencji kolejnych kandydatów, udało nam się odnaleźć odpowiednią osobę na niezwykle ważne stanowisko dyrektora sportowego Football Academy.

Szymon Mlynek to absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej ze Specjalizacją Trenerską, który planuje kontynuować karierę naukową przez otwarcie przewodu doktorskiego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, na tej samej specjalizacji. Szymon rozpocznie także studia podyplomowe z Rozumienia Gry na Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu, co świadczy o jego kompleksowym wykształceniu i ciągłej chęci rozwoju. Nowy dyrektor sportowy FA wziął również udział w blisko 100 kursokonferencjach na temat szkolenia w piłce nożnej oraz liczne publikacje naukowe.

Szymon Mlynek

Nowy dyrektor sportowy Football Academy jest również członkiem komisji szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz przewodniczącym komisji szkolenia podokręgu Lubliniec. Szymon posiada liczne kwalifikacje trenerskie, w tym UEFA Elite Youth A (to najwyższe uprawnienie w Europie dla trenerów pracujących z młodzieżą) oraz UEFA A czy Futsal C. Wysokie kwalifikacje zawodowe oraz udokumentowana wiedza teoretyczna potwierdzone zostały licznymi stażami w wielu polskich i europejskich klubach o uznanej marce m.in. Partizanie Belgrad, Legii Warszawa, Zagłębiu Lubin czy Widzewie Łódź.

Szymon Mlynek

Zapytaliśmy Szymona o to, dlaczego zdecydował się przyjąć ofertę Football Academy oraz jak wyglądały jego pierwsze dni w centrali FA.

„Szukając nowych możliwości rozwoju chciałem znaleźć się w organizacji, która pozwoli mi rozwinąć się pod względem merytorycznym, praktycznym jak i organizacyjnym. Te wszystkie aspekty spełnia praca dyrektora sportowego Football Academy. Jest to odpowiednie miejsce dla osoby z moimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Daje ona również możliwość pracy na każdym szczeblu piłki młodzieżowej począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym do zawodników na szczeblu CLJ-ki. Organizacja i struktura Football Academy daje możliwość ciągłego rozwoju i podwyższania swoich kompetencji w zakresie wiedzy i nauki związanej z piłką nożną. Niemniej jednak mamy wiele do zrobienia i chciałbym rozwijać Football Academy pod względem szkolenia dzieci i młodzieży, kwalifikacji trenerów oraz ogólnego odbioru Football Academy w środowisku piłkarskim w Polsce. Mogę to podsumować cytatem: ,,Żeby osiągnąć sukces musisz najpierw uwierzyć, że możesz to zrobić''

Aklimatyzacja przebiegła niespodziewanie dobrze. Pozytywne nastawienie, chęć pomocy, pasja oraz duże zaangażowanie wszystkich pracowników centrali pozwoliło na złapanie kontaktu. Dało to możliwość na szybsze zgłębienia się w tajniki pracy dyrektora sportowego i jego powiązania z każdym z działów. Natomiast uśmiech na twarzach wszystkich pracowników daje dodatkowego kopa i pozwala w płynny sposób cieszyć się wykonywaną pracą.”

Wkrótce możecie się spodziewać pełnej wersji rozmowy z dyrektorem sportowym FA!

Tymczasem witamy Szymona na pokładzie Football Academy i życzymy siły i determinacji w realizacji wyznaczonych celów!

<< wstecz dalej >>

udostępnij